Od niedawna po Wrocławiu poruszać się można nowym środkiem transportu „na minuty”. Do elektrycznych aut Vozilla, skuterów GoScooter i Wrocławskich Rowerów Miejskich dołączyły elektryczne hulajnogi Lime. 

We Wrocławiu, jako pierwszym mieście w Polsce, wypożyczyć można elektryczną hulajnogę. Aby to zrobić, wystarczy posiadać odpowiednią aplikację oraz środki na koncie. Przejazdy opłacać można na dwa sposoby – podpinając pod usługę kartę płatniczą/kredytową, z której pobierane będą pieniądze po zakończeniu jazdy albo doładowując konto Lime z góry. Koszt takiego wypożyczenia wynosi 2 zł na start i 50 gr za każdą kolejną minutę.

Lokalizacja każdej elektrycznej hulajnogi naniesiona jest na mapę w aplikacji. W ten sposób można sprawdzić, czy w naszej okolicy stoi jakaś hulajnoga. Jeżeli mimo wszystko użytkownik nie może jej znaleźć, istnieje funkcja zdalnego aktywowania dzwonka. Zasięg hulajnogi wynosi około 20-30 km, a maksymalna prędkość to 25 km/h.

Elektryczne hulajnogi dla Wrocławia dostarcza amerykański startup Lime, który współpracuje m.in. z Uberem. Do tej pory takie hulajnogi, wypożyczane przez Lime, dostępne były m.in. w Stanach Zjednoczonych czy Niemczech.


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcie: Ola Sopuch