John Lewis – brytyjski sklep – przygotował na tegoroczny czas oczekiwania na święta wyjątkową reklamę. Jej głównym bohaterem został znany muzyk Elton John.

Brytyjski sklep John Lewis do tegorocznej świątecznej reklamy zaangażował światowej sławy muzyka – Eltona Johna. Tematem filmiku jest krótka, ale bardzo sentymentalna podróż przez muzyczną karierę Johna. Historię dopełnia piosenka „Your Song”, którą muzyk gra na wyjątkowym dla siebie instrumencie.

Elton John w wieku dwóch lat rozpoczął naukę gry na fortepianie, na którym z czasem grał podczas rodzinnych uroczystości. W wieku siedmiu lat zaczął pobierać profesjonalne lekcje gry, na których wyróżniał się zdolnościami i umiejętnością komponowania melodii. Mając 11 lat, wygrał stypendium dla juniorów do Royal Academy of Music. W ciągu następnych pięciu lat uczęszczał tam na sobotnie lekcje, na których grywał m.in. utwory Chopina i Bacha oraz śpiewał w akademickim chórze. W wieku 17 lat opuścił szkołę County Grammar School w Pinner, by w pełni skupić się na karierze muzyczne.

Obecnie Elton John jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków na świecie. W 2017 ogłosił on, że w 2020 roku zakończy karierę artystyczną, którą podsumuje pożegnalną trasą koncertową. W czerwcu 2019 roku do polskich kin trafić ma film „Rocketman”, w którym przedstawiona zostanie historia życia Eltona Johna, ukazująca artystę od jego najmłodszych lat w Królewskiej Akademii Muzycznej po długoletnią współpracę z autorem tekstów, Berniem Taupinem.


Autor: Ola Sopuch