„Maniac” to jedna z nadchodzących produkcji, którą gigant streamingowy postanowił zaprezentować na swojej imprezie See What’s Next. Za kamerą stanie Cary Fukunaga, współtwórca scenariuszy do „To” i „Alienisty”.

Tydzień bez informacji o kolejnych produkcjach od Netflixa wydaje się niemal nierealny. Platforma streamingowa zdaje się zasypywać swoimi produkcjami odbiorców, jednak co najważniejsze, robi to przy pomocy obrazów na naprawdę przyzwoitym poziomie. Nierzadki zachwyt krytyków idzie w parze z zadowoleniem odbiorców, którzy na nudę z pewnością narzekać nie mogą.

Kadr z serialu „Maniac”

Przy okazji imprezy See What’s Next poznaliśmy kilka nowych produkcji, które już wkrótce trafią na ekrany naszych odbiorników. Jednym z bardziej oryginalnych tytułów zdaje się serial „Maniac” – opowieść o dwójce nieznajomych, biorących udział w dziwnym eksperymencie, który umożliwi bohaterom egzystencję (udział) w ich własnych fantazjach i snach. Jak nietrudno się domyślić, podczas testów pojawią się pewne nieoczekiwane komplikacje.

W rolach głównych Emma Stone i Jonah Hill, czyli, co już powoli staje się normą, gwiazdorska obsada. Za kamerą stanie Cary Fukunaga, reżyser odpowiedzialny za takie produkcje jak „Beats of No Nation” czy „True Detecitve”.  Scenariusz przygotuje Patrick Somerville.

Kadr z serialu „Maniac”

Serial ma liczyć 10 epizodów, data premiery nie jest jeszcze znana. Jednak znając tempo prac Netflixa rok 2018 wydaje się bardzo realny. Warto wspomnieć, że twórcy czerpali inspirację z norweskiego serialu komediowego o takim samym tytule.


Autor: Patryk Wolny