To propozycja zarówno dla tych, którzy nie przepadają za romantycznymi wieczorami w kinie, a mrok sali kinowej kojarzy się wyłącznie z dobrymi dreszczowcami.

 

Repertuar antywalentynkowy:

– demoniczny i tajemniczy THE BOY

– trzymający w napięciu LABIRYNT,

– klimatyczny i niepokojący DAR.

 


Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie na ten ENEMEF. Aby je otrzymać należy napisać w komentarzu na fejsbuku lub za pomocą naszego formularza kontaktowego: „Antywalentynki”. Czekamy do poniedziałku, 8 lutego, do godz. 20. 


 

ENEMEF: ANTYWALENTYNKI
piątek | 12 lutego | godz. 22

Multikino Arkady Wrocławskie i Multikino Pasaż Grunwaldzki

Bilety: 32 zł -23 zł

 

ZESTAW ANTYWALENTYNKOWY

 

„The Boy”
reżyseria: William Brent Bell
scenariusz: Stacey Menear
obsada: Lauren Cohan, Rupert Evans, Ben Robson, Diana Hardcastle, Jim Norton

Greta otrzymuje wymarzoną pracę jako niania w angielskiej posiadłości państwa Heelshire. Gdy przybywa na miejsce okazuje się, że chłopiec, którym ma się opiekować podczas wakacji jego rodziców, jest lalką ludzkich rozmiarów. Kobieta nie bierze na poważnie wymogów pracodawców i traktuje lalkę jako ich dziwactwo. Kiedy Greta nie wywiązuje się z poszczególnych punktów kodeksu opieki nad Brahmsem, w domu dochodzi do zatrważających zdarzeń. Wtedy zaczyna podejrzewać, że lalką władają złowrogie moce.

Labirynt”
reżyseria: Denis Villeneuve
scenariusz: Aaron Guzikowski
obsada: Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Viola Davis, Maria Bello, Terrence Howard

Keller Dover jest stolarzem w małym, amerykańskim miasteczku. Pewnego dnia jego 6-letnia córka wraz z koleżanką zostają uprowadzone. Sprawą natychmiast zajmuje się policja. Trop prowadzi do kierowcy kampera, obok którego bawiły się dziewczynki. Mężczyzna zostaje aresztowany i wkrótce wypuszczony z powodu braku dowodów. Zirytowany swoją bezradnością i przekonany o winie podejrzanego Keller postanawia wziąć sprawę w swoje ręce.

Dar”
reżyseria: Joel Edgerton
scenariusz: Joel Edgerton
obsada: Jason Bateman, Rebecca Hall, Joel Edgerton, Allison Tolman, Tim Griffin

Simon i Robin są młodym małżeństwem i właśnie kupują dom, w którym zaczną zupełnie nowe, rodzinne życie. Spotkany przypadkiem w okolicy Gordon, dawny kolega Simona staje się ich nowym przyjacielem domu, który regularnie przysyła przyjaciołom drobne upominki. Przyszłość Simona i Robin maluje się w jasnych barwach do chwili, kiedy podarunki stają się coraz bardziej przerażające, a pozornie przyjazny darczyńca okazuje się kimś innym niż się wydawało. Okazuje się, że za wszystkim stoi mroczna przeszłość Simona…

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKino na Obcasach: Brooklyn
Następny artykuł7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.