Już 22 maja ENEMEF: Maraton Mad Max zabierze widzów do szalonego, postapokaliptycznego świata, w którym zbuntowany Max staje się bezwzględnym mścicielem walczącym ze złem.

Tej nocy sale kinowe wypełnią pustynne krajobrazy spustoszone wojną nuklearną, które staną się sceną widowiskowych pościgów dostarczających ogromne dawki adrenaliny. Szaleńcze tempo, nieprzerwana akcja i niesamowite efekty specjalne zagwarantują moc naprawdę silnych wrażeń.

Przyjdź, przenieś się do świata przyszłości i weź udział w wielkim pościgu! Mad Max to klasyka kina akcji, która na pewno Cię nie zawiedzie.

W repertuarze:
– Mad Max
– Mad Max 2: Wojownik szos
– Mad Max: Na drodze gniewu – PREMIEROWO!

 

ENEMEF: MARATON MAD MAX odbędzie się 22 maja (piątek) jednocześnie w obu wrocławskich Multikinach: Arkady Wrocławskie i Pasaż Grunwaldzki.

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:

Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 4:00 rano

Ceny biletów:

25 cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na http://www.enemef.pl
28 cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
29 cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
30 cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
33 cena normalna

***

Mad Max: Na drodze gniewu – PREMIEROWO!

Mad Max: Fury road, USA 2015, 110′

reżyseria: George Miller

obsada: Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult, Zoe Kravitz

Specjalny pokaz premierowy!

Najnowsza odsłona serii dostarcza wielu emocji za sprawą dynamicznej fabuły oraz imponujących efektów specjalnych.

Max, w którego rolę tym razem wciela się Tom Hardy, wciąż toczy walkę z demonami przeszłości. Jego sposobem na życie staję się samotna wędrówka po świecie. Zostaje on jednak wciągnięty do grupy uciekinierów i wraz z nimi przemierza rozległe tereny spustoszone wojną. Przemieszczają się pojazdem zwanym War Rig, który prowadzi Imperatorka Furiosa. Rozwścieczony Immorant Joe terroryzuje Cytadelę, z której muszą uciekać, a na szosach w tym czasie rozgrywa się wysokooktanowa wojna.

 *

Mad Max 2: Wojownik szos

Mad Max 2: The Road Warrior, USA 1981, 91′

reżyseria: George Miller

obsada: Mel Gibson, Bruce Spence, Michael Preston

Mad Max 2: Wojownik szos jest po brzegi wypełniony akcją, która przybiera zawrotne tempo.

Kontynuacja losów Mad Maxa rozgrywa się kilkanaście lat później w świecie, który został dotkliwie zniszczony przez wojnę nuklearną. Ludzie cierpią na brak benzyny, mającej decydujący wpływ na ich przetrwanie. Max przemierza kilometry australijskich pustyni w poszukiwaniu paliwa. W trakcie podroży zostaje naprowadzony na trop miejsca, w którym jest ono produkowane. Okazuje się jednak, że ocalała rafineria jest celem licznych ataków bandytów, którymi dowodzi Humungus. Max postanawia dołączyć do grupy walczącej o obronę rafinerii.

W tym filmie nie brakuje widowiskowych scen pościgu i szybkich zwrotów akcji, które wbijają widza w fotel na cały czas seansu.

 *

Mad Max

Mad Max, USA 1979, 93′

reżyseria: George Miller

obsada: Mel Gibson, Joanne Samuel, Hugh Keays-Byrne, Steve Bisley

Mad Max to jeden z najbardziej innowacyjnych filmów minionego stulecia, który stał się kamieniem milowym współczesnego kina akcji.

Akcja filmu toczy się w postapokaliptycznej przyszłości na australijskich bezdrożach. Tytułowy Mad Max prywatnie jest czułym mężem i ojcem, jednak zawodowo jako policjant jest bezwzględny w zwalczaniu piractwa drogowego. Podczas jednego z pościgów przypadkowo ginie przywódca gangu motocyklowego. Od tej pory spokój miasta zostaje zaburzony, a prywatne życie Maxa bezpowrotnie zniszczone. Gdy traci żonę i dziecko, staje się nieustraszonym wojownikiem walczącym w pojedynkę o sprawiedliwość.

To unikalne dzieło filmowe, które wprowadza widza do wykreowanego świata przyszłości i stopniowo dozuje dawki rosnącego napięcia.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł43. Antykabaret „Dobry wieczór we Wrocławiu”
Następny artykułPOLECAMY: TRE – uwolnij swoje ciało od stresu
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.