To spotkanie oko w oko z najsłynniejszym tajnym agentem wszech czasów. Tego wieczoru poznamy intrygujące sekrety misji szpiega z licencją na zabijanie i damy się porwać w wir niebezpiecznych, widowiskowych akcji w walce ze złem. Nie zabraknie mocnych emocji, drogich samochodów, pięknych kobiet, dobrego alkoholu i ciętego dowcipu. O wszystko to zadba nie kto inny, jak bezwzględny i magnetyczny Bond. James Bond.


Podczas Minimaratonu 007 zostaną zaprezentowane dwa filmy z serii o Jamesie Bondzie:
– kultowe i emocjonujące SKYFALL
– godny następca SPECTREprzedpremierowo!

  

ENEMEF: MINIMARATON 007 odbędzie się w środę – 4 listopada w obu wrocławskich Multikinach: Arkady Wrocławskie i Pasaż Grunwaldzki.

Godzina rozpoczęcia: 19:30

 

Ceny biletów:

– 20 zł: cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl
– 28 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
– 29 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
– 30 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
– 33 zł: cena normalna

 

Opisy filmów: 

Spectre – PRZEDPREMIEROWO!

USA 2015, 150′

reżyseria: Sam Mendes
scenariusz: John Logan, Robert Wade, Neal Purvis, Jez Butterworth
obsada: Daniel Craig, Monica Bellucci, Christoph Waltz, Lea Seydoux

Długo wyczekiwana, najnowsza odsłona agenta 007 już od pierwszej chwili budzi ogromne emocje i wciąga w intrygujące zawiłości tajemniczej misji.

Tym razem James Bond dąży do zdemaskowania najpotężniejszej instytucji przestępczej świata – WIDMO. Agent trafia do Meksyku, a później do Rzymu, gdzie tradycyjnie u jego boku pojawia się kobieca piękność – Lucia Sciarra (Monica Bellucci), wdowa po znanym przestępcy. Gdy z jej pomocą Bond dowiaduje się o istnieniu organizacji WIDMO, w Londynie nowy szef poddaje w wątpliwość działania jego oraz MI6. 007 potajemnie nawiązuje współpracę z Moneypenny i Q oraz nawiązuje kontakt z córką swojego starego wroga Pana Whiete’a. Zbliżając się do rozwikłania zagadki James Bond odkrywa zaskakujące i niebezpieczne powiązanie członka organizacji z… nim samym.

Skyfall

USA 2012, 143′

reżyseria: Sam Mendes
scenariusz: Neal Purvis, Robert Wade, John Logan
obsada: Daniel Craig, Judi Dench, Javier Bardem, Ralph Fiennes, Naomie Harris

Produkcja została doceniona przez krytyków oraz widzów na całym świecie i jak dotąd jest najlepiej zarabiającą częścią serii o Bondzie. Film otrzymał 41 nominacji do różnych nagród filmowych, z czego wygrał 20, w tym 2 Oscary. Przez wielu „Skyfall” jest uznawany za najlepszy film o losach agenta 007.

Z siedziby MI6 znika dysk z tajnymi danymi, agenci MI6 i Bond ścigają Patrice odpowiedzialnego za kradzież. Niestety agent 007 zostaje ranny, a przestępcy udaje się uciec. M będąc pod presją polityczną, jest zmuszona do przeniesienia działalności do podziemnego centrum. Przyjmuje na nowo Bonda nie wyjawiając mu informacji o niezaliczeniu testów psychologicznych i fizycznych. Agent zostaje wysłany do Szanghaju, gdzie ma za zadanie namierzyć pracodawcę Patrice. Z pomocą agentki Eve, poznaje motywy działań bezwzględnego Raoula Silvy. które okazują się zaskakujące i tragiczne w skutkach.

*

Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie na ten film. Aby je otrzymać należy napisać w komentarzu na fejsbuku lub za pomocą naszego formularza kontaktowego (w tytule ENEMEF 007): „Ma name is Bond. James Bond” Czekamy do piątku, do godz. 20.

*

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKONCERT: Iron Maiden we Wrocławiu
Następny artykułKINO: Zwycięzcy 6. American Film Festival
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.