- KARTKA Z KALENDARZA - 16 LIPCA -


ENEMEF: Noc Najlepszych Filmów 2014 to idealna okazja zarówno aby nadrobić kinowe zaległości, jak również aby jeszcze raz obejrzeć jedne z najlepszych filmów minionego roku. Każdy z nich jest wyjątkowy, każdy dostarcza innych emocji i żadnego z nich nie można przegapić.

- REKLAMA -

 

W repertuarze:
– wzruszające GWIAZD NASZYCH WINA,
– podszyty ironicznym humorem GRAND BUDAPEST HOTEL,
– spektakularny INTERSTELLAR,
– ukazująca prawdziwe oblicze wojny FURIA.

 

ENEMEF: NOC NAJLEPSZYCH FILMÓW 2014 odbędzie się
16 stycznia (piątek) jednocześnie w obu wrocławskich Multikinach: Arkady Wrocławskie i Pasaż Grunwaldzki.

Start: godz. 22.00

 Ceny biletów: 33-24 zł

Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie na ten film. Aby je otrzymać należy na naszym fejsbukowym fanpejdżu napisać dlaczego to właśnie Wy powinniście go zobaczyć (ci, którzy nie mają fejsbuka mogą to zrobić poprzez nasz formularz kontaktowy, w tytule wpisując: ENEMEF 2014).

OPISY FILMÓW

 

Gwiazd naszych wina
USA 2014, 125′
reżyseria: Josh Boone
scenariusz: Scott Neustadter, Michael H. Weber
obsada: Shailene Woodley, Ansel Elgort, Nat Wolff, Willem Dafoe, Laura Dern

„Gwiazd naszych wina” to ekranizacja wzruszającej, bestsellerowej powieści Johna Greena.

Hezel jest chora na raka. Na jednym ze spotkań grupy wsparcia poznaje chłopaka – Gusa. Między bohaterami rodzi się wyjątkowe uczucie. Łączy ich wielka miłość do siebie, podobne doświadczenia związane z ciężką chorobą, a także zamiłowanie do książek. Szczególną rolę w ich historii odgrywa powieść „Cios udręki” Petera van Houtena, opowiadająca o umierającej na raka Annie. Hezel marzy, aby spotkać się z jej autorem, jednak jej próby okazują się bezskuteczne. Pewnego razu Gusowi udaje się nawiązać kontakt z idolem przyjaciółki zostaje zaproszony na spotkanie w Amsterdamie, dokąd postanawia zabrać Hezel.

 *

Grand Budapest Hotel
Niemcy, USA, Wielka Brytania 2014, 100′
reżyseria: Wes Anderson
scenariusz: Wes Anderson
obsada: Ralph Fiennes, Edward Norton, Tom Wilkinson, Bill Murray, Saoirse Ronan, William Dafoe, Owen Wilson, Harvey Keitel, Adrien Brody, Jeff Goldblum, Jason Schwartzman, Tilda Swinton, Jude Law

„Grand Budapest Hotel” jest przezabawnym komediodramatem z akcentami kryminału. To także nostalgiczne i urokliwe wspomnienie przedwojennego świata, które w szczególności przypadnie do gustu miłośnikom surrealistycznego humoru.

To zabawna opowieść o losach ekscentrycznego konsjerża w luksusowym, europejskim hotelu. Akcja toczy się w burzliwym okresie międzywojennym. Bohater zostaje uwikłany w aferę związaną z zabójstwem zamożnej damy oraz niejasnościami w jej testamencie. W filmie nie brakuje ironicznego dowcipu, jak i przejmujących scen grozy.

 *

Interstellar
USA, Wielka Brytania 2014, 169′
reżyseria: Christopher Nolan
scenariusz: Christopher Nolan, Jonathan Nolan
obsada: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Ellen Burstyn, Michael Caine

„Interstellar” to najbardziej spektakularny film w twórczości Christophera Nolana i jeden z najgłośniejszych filmów ostatnich miesięcy. Jest to ujmująca opowieść science-fiction o grupie odkrywców, którzy wyruszają w najważniejszą misję w dziejach ludzkości. Ich celem jest sprawdzenie, czy rasa ludzka ma szanse przetrwać poza Ziemią, na której czas dla życia człowieka już dobiega końca. Intrygującej fabule towarzyszą niesamowite efekty specjalne, co sprawia, że film staje się prawdziwą podróżą w nieznane galaktyki.

*

Furia
USA 2014, 134′
reżyseria: David Ayer
scenariusz: David Ayer
obsada: Brad Pitt, Shia LaBeouf, Logan Lerman, Michael Peña,

„Furia” opowiada historię amerykańskiej załogi czołgu, walczącej bohatersko w czasie II Wojny Światowej. W kwietniu 1945 r. alianckie wojska rozgramiają niemiecka armię i wyruszają na Berlin. Dywizją pancerną zwaną „piekłem na kołach” dowodzi nieustraszony sierżant o pseudonimie „Furia” (w tej roli Brad Pitt), który swoich ludzi wyprowadził już z nie jednej opresji. Podczas jednej z misji załoga traci swojego strzelca. Ma go zastąpić nowy rekrut. Świeżo upieczony żołnierz, siedzący dotąd za biurkiem, musi sprostać wyzwaniu i wraz z czołgistami wykonać zadanie.

Autor | MB

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDzielnice Wrocławia 1/2015
Następny artykułZłote Globy rozdane
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.