Najwyższa pora na kolejną filmową noc pełną strachu i upiorów … Nadchodzi ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów z premierą filmu „Poltergeist” już 12 czerwca w obu wrocławskich kinach sieci Multikino.

*

[KONKURS]

Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenia na ENEMEF. Aby je otrzymać należy napisać do w komentarzu na fejsbuku lub za pomocą naszego formularza kontaktowego (w tytule KONKURS): Dlaczego lubicie się bać? Czekamy do czwartku, do godz. 20.

ENEMEF: NOC GROZY I HORRORÓW to gratka dla fanów trzymającego w napięciu kina z dreszczykiem. Tej nocy spowitą mrokiem salę kinową wypełnią tajemnicze i nadprzyrodzone moce oraz budzące niepokój, czające się w każdym kącie zło. Wszystko za sprawą czterech produkcji grozy, które trafiły na ekrany kin w ciągu ostatnich miesięcy. W repertuarze:

  • remake arcydzieła gatunku POLTERGEIST – premierowo!
  • smoliście czarny komediowy horror CO ROBIMY W UKRYCIU,
  • inteligentny i przerażający OCULUS,
  • wstrząsający, awangardowy, nagradzany COŚ ZA MNĄ CHODZI.

 

ENEMEF: NOC GROZY I HORRORÓW odbędzie się 12 czerwca (piątek) jednocześnie w obu wrocławskich Multikinach: Arkady Wrocławskie oraz Pasaż Grunwaldzki.

Ceny biletów: od 25 do 34 zł za całą noc w kinie (cztery filmy):
– 25 zł: cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na http://www.enemef.pl – dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 25 zł każdy
– 29 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
– 30 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu
– 31 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
– 34 zł: cena normalna

Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:
Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 5:00 rano 

Rezerwacja i przedsprzedaż biletów:
– brak możliwości rezerwacji biletów,
– bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez internet na stronie Multikina,

OPISY FILMÓW

***

„Poltergeist”

USA 2015, 91′
reżyseria: Gil Kenan
scenariusz: David Lindsay-Abaire
obsada: Sam Rockwell, Rosemarie DeWitt, Jared Harris, Jane Adams

To remake słynnego horroru „Duch” z 1982 roku, który dziś uchodzi już za klasykę swojego gatunku. Pierwowzór był wielokrotnie nagradzany, m.in. Saturnem za najlepszy horror, dostał również nominacje do Oscara w trzech kategoriach.

Beztroska rodzina Bowenów przeprowadza się na przedmieścia. Okazuje się, że pozornie spokojny dom kryje mroczną tajemnicę, która stopniowo ujawnia się i zamienia życie bohaterów w koszmar. Domem włada duch poltergeist, który porywa najmłodszą córkę i zabiera ją do równoległego świata. Czy rodzina podoła wyzwaniu i zdoła pokonać ogromną, zagrażającą im siłę zła?

*

„Co robimy w ukryciu”

What We Do In The Shadows, Nowa Zelandia 2014, 86′
reżyseria: Jemaine Clement, Taika Waititi
scenariusz: Jemaine Clement, Taika Waititi
obsada: Taika Waititi, Jemaine Clement, Jonathan Brugh, Cori Gonzalez-Macuer

To wybuchowa mieszanka horroru i czarnej komedii realizowana w modnej formie mockumentu, która wprowadziła powiew świeżości do kina wampirycznego.

Głównymi bohaterami filmu są wampiry: Viago, Deacon, Vladislav i Petyr. Towarzyszy im grupa filmowców, która obserwuje ich zmagania z codziennością i próbami zaadaptowania się do życia w XXI wieku. Okazuje się, że zderzenie staroświeckiej, wampirzej natury z nowoczesną rzeczywistością jest niewyczerpanym źródłem absurdalnych sytuacji, na które trudno nie zareagować śmiechem.

Film łączy motywy dobrze znanych, tradycyjnych filmów o wampirach, jak „Wywiad z wampirem”, „Drakula”, „Tylko kochankowie przeżyją” z elementami satyry tworząc genialną komedię grozy na wysokim poziomie. O jego uznaniu wśród widzów świadczy m.in. nagroda publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym w 2014 roku.

*

„Oculus”

USA 2013, 103′
reżyseria: Mike Flanagan
scenariusz: Mike Flanagan, Jeff Howard
obsada: Karen Gillan, Brenton Thwaites, Katee Sackhoff, Rory Cochrane

To doskonała produkcja, przekraczająca schematy swojego gatunku.

Kylie i Tim są rodzeństwem, które w dzieciństwie doświadczyło masakrycznych wydarzeń w ich domu. Okazuje się, że zgodnie z podejrzeniami Kylie, przyczyną tragedii, w której zginęli ich rodzice było lustro wiszące niegdyś w gabinecie ojca. Odbicie tego przedmiotu posiada niezwykle potężną i niebezpieczną moc przejmującą kontrolę na umysłem osoby, która na nie spojrzy. Rodzeństwo dociera do prawdy, jednak wkrótce także zostają opętani złą siłą zwierciadła.

Film wciąga, zaskakuje i potrafi naprawdę nieźle wystraszyć. To idealna propozycja dla wszystkich, którzy lubią atmosferę mrożącą krew w żyłach.

*

„Coś za mną chodzi”

It Follows, USA 2014, 94′
reżyseria: David Robert Mitchell
scenariusz: David Robert Mitchell
obsada: Maika Monroe, Keir Gilchrist, Daniel Zovatto, Jake Weary

Oryginalny i trzymający w napięciu film, który porusza do głębi i napawa lękiem.

Spotkanie 19-letniej Jay z chłopakiem kończy się przelotnym seksem. Okazuje się, że na dziewczynę w ten sposób została rzucona klątwa. Nastolatka walczy, aby przetrwać i powstrzymać złowrogą moc. Jedynym sposobem na ratunek staje się przekazanie przekleństwa dalej.

To film, po którym trudno się otrząsnąć, a jego kadry powracają do widza jeszcze przez długi czas po zakończeniu seansu.

***

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

– ograniczenie wiekowe: 15 lat; osoby w wieku poniżej 18 lat muszą przynieść ze sobą zgodę rodzica lub prawnego opiekuna, wzór zgody można znaleźć na www.enemef.pl (na marginesie po wybraniu repertuaru) oraz na www.multikino.pl,

– możliwość wnoszenia prowiantu i napojów: zgodnie z Regulaminem Multikina nie można na sale kinowe wnosić ani napojów, ani jedzenia zakupionego poza Multikinem,

– specjalne zniżkowe bilety (SMSowe), w cenie 25 zł można kupić tylko w terminie, podanym w SMSie; SMSy zniżkowe zostaną wysłane do szczęśliwców, wybranych ze wszystkich zarejestrowanych na www.enemef.pl,

– filmy są wyświetlane w wersjach z oryginalną ścieżką dźwiękową, z polskimi napisami,

– pomiędzy filmami będą około piętnastominutowe przerwy w trakcie których można skorzystać z WC, barów itp.,

– kupony na dolewkę Coca-Coli będą rozdawane przy wejściu na ENEMEF.

Pytania, wątpliwości?

Aby uzyskać odpowiedzi na inne pytania zapraszamy do kontaktu przez profil ENEMEFów na Facebooku: http://www.facebook.com/ENEMEF lub na http://www.enemef.pl.