- KARTKA Z KALENDARZA - 17 LIPCA -


Już 27 lutego we wrocławskich Multikinach długo wyczekiwana Noc Grozy i Horrorów, podczas której będzie można zobaczyć cztery mroczne filmy: „Kobieta w czerni”, „Anioł śmierci”, „Annabelle”, „REC 4: Apokalipsa”.

- REKLAMA -

Ten przegląd filmów grozy, jakie pojawiły się w ciągu ostatnich miesięcy w polskich kinach jest dedykowany widzom o mocnych nerwach, którym niestraszne są demony, upiorne moce i krwiożercze bestie. To propozycja dla tych, którzy naprawdę lubią się bać!

ENEMEF: NOC GROZY I HORRORÓW odbędzie się 27 lutego (piątek) jednocześnie w obu wrocławskich kinach: Arkady Wrocławskie i Pasaż Grunwaldzki.

Ceny biletów: od 25 do 33 zł za całą noc w kinie (cztery filmy):
– 25 zł: cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na http://www.enemef.pl
– 28 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
– 29 zł: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
– 30 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
– 33 zł: cena normalna

*

START: godz. 22,
KONIEC: około 5.30

***

Kobieta w czerni

The Woman in Black, Kanada, Szwecja, Wielka Brytania 2012 rok, 100′

reżyseria: James Watkins
scenariusz: Jane Goldman
obsada: Daniel Radcliffe, Ciaran Hinds, Janet Mc Teer

„Kobieta w czerni” to film, który nie oddziałuje na widza tanim efekciarstwem, ani strumieniami lejącej się krwi, ale gra na głęboko skrywanych lękach. Rewelacyjnie skonstruowany film grozy, nawiązujący do klasyki horroru, łączy ciekawą fabułę z niepokojącym klimatem, mroczną tajemnicą i narastającym napięciem.

Młody prawnik przyjeżdża do odległej wioski, by uporządkować dokumenty i podzielić majątek niedawno zmarłej klientki. Na miejscu odkrywa istnienie ducha kobiety, która za życia była odrzucona przez mieszkańców osady. Duch postanawia się na nich zemścić, a mężczyzna zostaje wplątany w wir niebezpiecznych wydarzeń.

*

Anioł śmierci

The Woman in Black: Angel of Death, Wielka Brytania 2015 rok, 98′

reżyseria: Tom Harper
scenariusz: Jon Croker
obsada: Helen McCrory, Jeremy Irvine, Phoebe Fox

Nigdy nie zapomniała, nigdy nie wybaczyła, zawsze powraca… Po 40 latach duch Jennette Humfrye zamienia życie kolejnych osób w koszmar. „Anioł śmierci” to kolejna odsłona „Kobiety w czerni”.

Jest rok 1941, młoda nauczycielka Ewa ewakuuje z bombardowanego Londynu grupę ocalonych dzieci. Trafiają do ponurego, opuszczonego domu na moczarach. Niebawem okazuje się, że ich pojawienie się budzi najmroczniejszego mieszkańca. Ewa z pomocą Harrego – dowódcy stacjonujących w okolicy wojsk, podejmuje walkę z własnymi demonami i Aniołem Śmierci.

*

Annabelle

USA 2014 rok, 98′

reżyseria: John R. Leonetti
scenariusz: Gary Dauberman
obsada: Ward Horton, Annabelle Wallis, Alfre Woodard

„Annabelle”, wyreżyserowana przez twórcę słynnej „Obecności”, bazuje na klasyce gatunku. Horror łączy klimat lat 60-tych ze zdobyczami współczesnej techniki, dzięki czemu perfekcyjnie buduje mroczną atmosferę.

Ciężarna Mia otrzymuje w prezencie od swojego męża piękną starodawną lalkę. Wkrótce para zostaje napadnięta w nocy w swoim domu przez wyznawców szatana. Małżeństwu udaje się uniknąć śmierci, jednak ich perfekcyjne życie zamienia się w koszmar. Z czasem okazuje się, że za wszystkie nieszczęścia, jakie spadły na rodzinę, odpowiada… lalka Annabelle.

*

[REC] 4: Apokalipsa

 Hiszpania 2014 rok, 96′

reżyseria: Jaume Balagueró
scenariusz: Jaume Balagueró, Manu Diez
obsada: Manuela Velasco, Héctor Colomé, Mariano Venancio, Ismael Fritschi

„[REC] 4: Apokalipsa” jest kontynuacją serii krwawych opowieści o zombie, która rozsławiła hiszpańskie kino grozy na całym świecie.

Młoda dziennikarka Angela Vidal, znana z poprzednich części cyklu, cudem uchodzi z życiem z kamienicy zainfekowanej śmiercionośnym wirusem, który zamienia ludzi w krwiożercze bestie. Kobieta zostaje przetransportowana przez wojsko do tajnego ośrodka badawczego, gdzie zostaje poddana obserwacji i kwarantannie. Angela staje do walki z zarazą, by uratować przed nią świat.

Autor | MB