Przed nami maraton z jedną z najbardziej popularnych serii ostatnich lat, która powstała na podstawie bestsellerowych powieści Suzanne Collins.

Dla naszych Czytelników mamy niespodziankę: dwa podwójne zaproszenia na „ENEMEF Noc Igrzysk śmierci”. Aby je otrzymać we wtorek, 18 listopada na naszym fejsbukowym fanpejdżu musicie napisać dlaczego to właśnie Wy powinniście go zobaczyć (ci, którzy nie mają fejsbuka mogą to zrobić poprzez nasz formularz kontaktowy, w tytule wpisując: Noc Igrzysk śmierci – konkurs).

„Igrzyska śmierci” mają wciągającą fabułę, świetne efekty specjalne oraz wyrazistych bohaterów, w których wcielają się doskonali aktorzy, m.in. zdobywcy Oscarów: Jennifer Lawrence i Philip Seymour Hoffman.

ENEMEF: Noc Igrzysk Śmierci to gwarancja niezapomnianych emocji, a także rozrywki na najwyższym poziomie. W repertuarze:
– Igrzyska śmierci
– Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia
– Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1 – PREMIEROWO!

ENEMEF: NOC IGRZYSK ŚMIERCI odbędzie się 21 listopada (piątek) jednocześnie w dwóch wrocławskich Multikinach: Arkady Wrocławskie i  Pasaż Grunwaldzki.

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:
Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 05:30 rano

Cennik biletów:
– 24 zł: specjalna cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl
– 28 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
– 29 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzednich ENEMEFów można kupić dowolną liczbę zniżkowych
– 30 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
– 33 zł: cena normalna

*

Informacje o filmach:

 

Igrzyska śmierci: Kosogłos. Cześć 1 – PREMIEROWO!
The Hunger Games: Mockingjay Part 1, USA 2014, 123′

reżyseria: Francis Lawrence
scenariusz: Danny Strong
obsada: Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Philip Seymour Hoffman, Josh Hutcherson

Pokaz premierowy jednej z najbardziej wyczekiwanych premier 2014 roku! Trzecia część „Igrzysk śmierci”, wielkiej popkulturowej sagi, która stała się hitem na całym świecie.

Katniss mieszka z matka i siostrą w legendarnym, podziemnym dystrykcie trzynastym. Wbrew kłamliwej propagandzie przetrwał on zemstę Kapitolu. Rebelianci z nowymi przywódcami na czele chcą się rozprawić z dyktatorską władzą. Katniss niechętnie zgadza się wziąć udział w walce i staje się symbolem oporu przeciw tyranii prezydenta Snowa.

Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia
The Hunger Games: Catching Fire, USA 2013, 146′

reżyseria: Francis Lawrence
scenariusz: Simon Beaufoy, Michael Arndt
obsada: Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Philip Seymour Hoffman

Kontynuacja pierwszej części „Igrzysk śmierci”, która zdobyła ogromną popularność na całym świecie.

Po zwycięstwie w 74. Głodowych Igrzyskach, Katniss Everdeen oraz Peeta Mellark udają się na obowiązkowe Tournee Zwycięzców. Dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich wyczyn. W tym samym czasie prezydent Snow przystępuje do organizacji jubileuszowych, 75. Igrzysk, w których dawni zwycięzcy będą musieli stanąć przeciwko sobie. Te wydarzenia mogą zmienić państwo Panem na zawsze.

„W pierścieniu ognia” to druga część bestsellerowej trylogii Suzanne Collins, która jest jednym z największych wydawniczych fenomenów ostatnich lat.

Igrzyska śmierci
The Hunger Games, USA 2012, 142′

scenariusz i reżyseria: Gary Ross
obsada: Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Woody Harrelson

„Igrzyska śmierci” to jeden z największych hitów 2012 roku. Film przedstawia wydarzenia z przyszłości. Nie ma już Stanów Zjednoczonych – zamiast nich powstaje państwo Panem. Władze stolicy zmuszają podległe rejony do corocznej ofiary w postaci chłopca i dziewczyny. Muszą oni brać udział w transmitowanym przez telewizję turnieju na śmierć i życie.

Niesamowita historia, świetna reżyseria, doskonała muzyka. A ponadto obsada wśród której oprócz młodych aktorów pojawili się m.in.: Woody Harrelson, Stanley Tucci, a także Lenny Kravitz.

Autor | Monika Bojakowska