6 maja w kinach sieci Multikino odbędzie się ENEMEF: Noc Kapitana Ameryki. To wyjątkowa szansa, aby obejrzeć trzy filmy z Kapitanem Ameryką, w tym najnowszy „Kapitan Ameryka: wojna bohaterów” w dniu premiery!


Dla naszych Czytelniczek mamy podwójne zaproszenie na ten maraton. Aby je otrzymać należy napisać w komentarzu na fejsbuku lub za pomocą naszego formularza kontaktowego: „Kapitan Ameryka”. Czekamy do czwartku, 5 maja, do godz. 20.


ENEMEF: Noc Kapitana Ameryki zamieni zwyczajną noc w niesamowitą przygodę z jednym z najbardziej znanych bohaterów Uniwersum Marvela w roli głównej! Steve Rogers wraz z resztą drużyny Avengers wypełnią każdą minutę maratonu solidnymi dawkami super mocy, mega efektów, porywającej akcji i ciętego dowcipu.

W repertuarze:
– KAPITAN AMERYKA: PIERWSZE STARCIE,
– KAPITAN AMERYKA: ZIMOWY ŻOŁNIERZ,
– KAPITAN AMERYKA: WOJNA BOHATERÓW – premierowo!

piątek | 6 maja | godz.22
Multikino Arkady Wrocławskie i Multikino Pasaż Grunwaldzki
Bilety: 26-33 zł

 

 


Opisy filmów

Kapitan Ameryka: wojna bohaterów – PREMIEROWO!
Civil War, USA 2016, 146′
reżyseria: Anthony Russo, Joe Russo
scenariusz: Christopher Markus, Stephen McFeely
obsada: Chris Evans, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Sebastian Stan

Długo wyczekiwana, trzecia część opowiadająca o losach Steve’a Rogersa, czyli Kapitana Ameryki – jednego z najbardziej znanych superbohterów Uniwersum Marvela.

Aby zapobiec stratom ludzkości cywilnej rząd planuje wprowadzić system nadzorowania i kierowania superbohaterami, który m.in. wymaga rejestracji oraz ujawniania tożsamości przez każdego z nich. Sytuacja ta powoduje rozłam bohaterskiej grupy na dwa obozy. Na czele jednego z nich staje Kapitan Ameryka, który chce bronić swobody własnej oraz innych. W opozycji są zwolennicy nowego rozwiązania rządu, których reprezentuje Tony Stark.

 

Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz

Captain America: The Winter Soldier, USA 2014, 128′
reżyseria: Anthony Russo, Jon Russo
scenariusz: Christopher Markus, Stephen McFeely
obsada: Chris Evans, Samuel L. Jackson, Scarlett Johansson

Po zakończeniu przygody z członkami grupy Avengers, Kapitan Ameryka kontynuuje współpracę z Nickiem Fury oraz agencją T.A.R.C.Z.A. Spotyka dawnego przyjaciela Jamesa „Bucky’ego” Barnesa, który po praniu mózgu został rosyjskim mordercą, znanym jako Winter Soldier. Pojawia się również nowy złoczyńca – Crossbone. Superbohater łączy siły z Czarną Wdową. Kiedy kryzys wydaje się być zażegnany, niespodziewanie atakuje nowy wróg – Zimowy żołnierz…

Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie

Captain America: The First Avenger, USA 2011, 125′
reżyseria: Joe Johnston
scenariusz: Christopher Markus, Stephen McFeely
obsada: Chris Evans, Tommy Lee Jones, Hugo Weaving

Steve Rogers został poddany terapii, która zwiększyła jego inteligencję i siłę. Przemienił się w superbohatera zwanego Kapitanem Ameryką. Światu i jego mieszkańcom zagraża wielkie niebezpieczeństwo. Kapitan Ameryka wypowiada wojnę organizacji HYDRA i jej złowieszczemu przywódcy znanemu jako Red Skull.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł„The Audience” z Helen Mirren ponownie w Multikinie
Następny artykuł#WSZYSTKOGRA
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.