To już coroczna tradycja. Zaledwie dwa dni przed ceremonią rozdania Oscarów będzie można obejrzeć filmy, które mają największe szanse na zdobycie najbardziej prestiżowej nagrody w świecie kinematografii.

Jedna noc, cztery wybitne filmy i aż 19 nominacji!

W repertuarze:

– klimatyczny i trzymający w napięciu POKÓJ
– piękny film o zakazanej miłości CAROL
– wzruszający i autentyczny BROOKLYN
– najnowszy film Stevena Spielberga MOST SZPIEGÓW.

ENEMEF: Noc Nominacji 2016 odbędzie się 26 lutego jednocześnie w obu wrocławskich Multikinach: Arkady Wrocławskie i Pasaż Grunwaldzki.

Godzina rozpoczęcia: 22:00

Ceny biletów:

27 zł: cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na http://www.enemef.pl
32 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
33 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
34: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
36 zł: cena normalna


Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie na ten ENEMEF. Aby je otrzymać należy napisać w komentarzu na fejsbuku lub za pomocą naszego formularza kontaktowego: „Oscary”. Czekamy do piątku, 26 lutego, do godz. 12. Zwycięzcy otrzymają informacje na maila lub przez fejsbuka.


OPISY FILMÓW

*

Pokój

Room, Irlandia, Kanada 2015, 118′

reżyseria: Lenny Abrahamson

scenariusz: Emma Donoghue

obsada: Brie Larson, Jacob Tremblay, Joan Allen, Sean Bridgers

Ekranizacja bestsellerowej, przetłumaczonej na kilkadziesiąt języków powieści Emmy Donoghue. Film zdobył 4 nominacje do Oscara, w tym za najlepszy film.

Jack ma 5 lat. Całe swoje dotychczasowe życie spędził wraz z matką w niewielkim pokoju, który stanowi dla niego cały świat. Dopiero po pięciu latach chłopiec dowiaduje się od matki, że poza tymi czterema ścianami istnieje coś więcej, że jest jakaś inna rzeczywistość. Kobieta postanawia zawalczyć o wolność i uwolnić ich od Wielkiego Nicka, który izoluje ich od zewnętrznego świata. Okazuje się, że wbrew pozorom największą trudnością jest nie samo wyzwolenie, ale uczenie się na nowo życia.

*

Carol

USA, Wielka Brytania 2015, 118′

reżyseria: Todd Haynes

scenariusz: Phyllis Nagy

obsada: Cate Blanchett, Rooney Mara, Kyle Chandler, Jake Lacy, Sarah Paulson

Akcja filmu rozgrywa się w Nowy Jorku w latach 50-tych minionego wieku. Therese (Rooney Mara) ma 19 lat, marzy o tym, aby zostać fotografką, a obecnie pracuje w luksusowym domu towarowym. Carol (Cate Blanchett) jest dojrzałą, dobrze sytuowaną mężatką w związku pozbawionym miłości, która boi się zmian i utraty tego, co ma. Kobiety pochodzą z dwóch różnych światów, a jednak gdy się poznają łączy je ogromne uczucie, które odmieni ich życie na zawsze.

*

Brooklyn

Irladnia, Kanada, Wielka Brytania 2015, 105′

reżyseria: John Crowley

scenariusz: Nick Hornby

obsada: Saoirse Ronan, Domhnall Gleeson, Emory Cohen, Jim Broadbent, Julie Walters

Film jest adaptacją bestsellerowej powieści jednego z najważniejszych irlandzkich pisarzy Comla Toibina i został już doceniony przez wielu krytyków filmowych. Ma na swoim koncie m. in. nagrodę BAFTA oraz 3 nominacje do Oscara, w tym za najlepszy film.

Lata 50-te XX w. Ellis Lacey jest młodą Irlandką, która nie czuje się spełniona mieszkając w małej, nadmorskiej mieścinie. Podejmuje odważną jak na tamte czasy decyzję i zostawiając przyjaciół oraz rodzinę wyrusza do Nowego Jorku z nadzieją na nowe, lepsze życie. Wkrótce zakochuje się, co pomaga jej zapomnieć o tęsknocie za domem. Szczęście i beztroska jednak nie trwają długo i dziewczyna musi dokonać trudnego wyboru między amerykańskim życiem a powrotem do ojczyzny i rodziny.

*

Most szpiegów

Bridge of Spies, USA 2015, 135′

reżyseria: Steven Spielberg

scenariusz: Matt Charman, Ethan Coen, Joel Coen

obsada: Tom Hanks, Mark Rylance, Amy Ryan, Alan Alda

Najnowszy film jednego z najwybitniejszych reżyserów naszych czasów – Stevena Spielberga! „Most szpiegów” otrzymał 6 nominacji do Oscarów, w tym również w kategorii: najlepszy film.

Film jest inspirowany autentycznymi wydarzeniami. Akcja rozgrywa się w okresie Zimnej wojny – w latach 50-tych XX wieku. Amerykański adwokat James Donovan zostaje wysłany przez CIA do ZSRR, aby podjął negocjacje w sprawie uwolnienia przetrzymywanego tam pilota wojskowego. Misja ta nie tylko jest niebezpieczna, ale również sprawia, że Donovan staje się wrogiem amerykańskiej opinii publicznej.

*