To spotkanie oko w oko z największymi twardzielami naszego rodzimego kina. Na wielkim ekranie zobaczymy znajome, niewzruszone twarze o przenikliwym spojrzeniu, których wyraz nie zmienia się, nawet gdy dłoń pociąga za spust i to bez względu na to, po której stronie lufy się znajdują.

W repertuarze:
– niezwykle realistyczny PITBULL. NOWE PORZĄDKI – premierowo!
– okrzyknięty najlepszym filmem Patryka Vegi PITBULL,
– kultowy film Pasikowskiego PSY,
– mroczny i kontrowersyjny FOTOGRAF.

 

ENEMEF: NOC POLSKIEGO KRYMINAŁU
22 stycznia | godz. 22
w obu wrocławskich Multikinach: Arkady Wrocławskie i Pasaż Grunwaldzki

 

Ceny biletów:
25 zł: cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na http://www.enemef.pl
28 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
29 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
30 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
33 zł: cena normalna

***

Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie na ten maraton. Aby je otrzymać należy napisać za pomocą naszego formularza kontaktowego lub w komentarzu na fejsbuku: „Noc polskiego kryminału” (i namówić znajomych do polubienia Waszego wpisu). Czekamy do czwartku, 21 stycznia, do godz. 20.

***

OPISY FILMÓW:

„Pitbull. Nowe porządki” – PREMIEROWO!

reżyseria: Patryk Vega
scenariusz: Patryk Vega
obsada: Piotr Stramowski, Andrzej Grabowski, Paweł Królikowski, Bogusław Linda

Długo wyczekiwana kontynuacja wydarzeń z filmu i serialu Pitbull z 2005 roku. To zupełnie nowy, bardzo realistyczny obraz polskiej policji i świata przestępczego, wszystkie sceny i dialogi zostały zaczerpnięte z życia.

Policjant z mokotowskiej komendy o pseudonimie „Majami” zajmuje się rozpracowywaniem grupy gangsterów i natrafia na bohaterów z poprzedniej części filmu (Gebels, Igor i Barszczyk). Sekcja zabójstw z Pałacu Mostowskich rozgryza Grupę Mokotowską przy pracy nad tematem „Gangu obcinaczy palców”, odpowiedzialnego za serię zabójstw i porwań. Policjanci obydwu komend uświadamiają sobie, że mają do czynienia z najsilniejszą organizacją w Polsce i muszą połączyć swoje siły, aby ją rozpracować.

*

„Pitbull”

reżyseria: Patryk Vega
scenariusz: Patryk Vega
obsada: Weronika Rosati, Rafał Mohr, Krzysztof Stroiński, Andrzej Grabowski, Marcin Dorociński

Film akcji, który w dużej mierze za sprawą swojej autentyczności odniósł spektakularny sukces i stał się jak dotąd najlepszym dziełem w dorobku Patryka Vegi.

Said (Waldemar Walisiak) działający w warszawskim półświatku odpowiada za liczne porwania oraz morderstwa ormiańskich handlarzy i ukrywa się za granicą. Czai się na niego „sędzia” przestępczego świata Wor (Ryszrad Filipski). Wor planuje wyeliminować Saida wykorzystując warszawskich policjantów. Do swojej gry angażuje oficera Despero i wystawia mu córkę Saida, dzięki czemu mężczyzna zostaje zwabiony do Warszawy…

*

„Psy”

reżyseria: Władysław Pasikowski
scenariusz: Władysław Pasikowski
obsada: Bogusław Linda, Marek Kondrat, Cezary Pazura, Janusz Gajos

Jeden z najsłynniejszych polskich filmów sensacyjnych, który za sprawą charakterystycznej roli Bogusława Lindy i ostrych, dosadnych tekstów, przez wielu jest uznawany za kultowy.

Dawni funkcjonariusze UB przechodzą weryfikację i rozpoczynają pracę w policji. Jednym z nich jest Franz, który swoją karierę w poprzednim systemie zawdzięczał małżeństwu z córką ministra, która go porzuciła. Mężczyzna stając do walki ze światem przestępczym odkrywa, że są w nim również jego byli koledzy po fachu. Gdy podczas jednej z akcji Franz traci trzech swoich ludzi, postanawia się zemścić. Liczy na pomoc swojego przyjaciela Ola, ale ten nie wykazuje chęci do współpracy. Jak się okazuje, nie jest to jedyny powód do zawodu…

*

„Fotograf”

reżyseria: Waldemar Krzystek
scenariusz: Waldemar Krzystek
obsada: Tatyana Arntgolts, Alexandr Baluev, Agata Buzek, Tomasz Kot, Sonia Bohosiewicz

Mroczny thriller Waldemara Krzystka, znanego z takich filmów, jak „80 milionów”, czy „Mała Moskwa”. Film ten przywołując fakty dotyczące Armii Radzieckiej z lat 70-tych wzbudził wiele kontrowersji w Rosji i zakazano tam jego dystrybucji.

W Moskwie grasuje seryjny morderca, któremu policja nadała przydomek „Fotograf”, ponieważ przy swoich ofiarach zostawia tabliczki z numerami, które są stosowane przez techników policyjnych fotografujących miejsca zbrodni. Śledztwo przenosi ekipę dochodzeniową do dawnego garnizonu Armii Radzieckiej w Legnicy, gdzie wsparcia udziela im polski oficer. W ekipie prowadzącej sprawę znajduje się policjantka Natasza będąca jedyną osobą, która widziała mordercę i przeżyła.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBALET: „Rapsodia / Dwa gołębie”
Następny artykuł„Poprzytula” w RAM Session
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.