20 maja we wrocławskich kinach sieci Multikino odbędzie się ENEMEF: Noc X-Men z premierą X-Men: Apocalypse.

 

ENEMEF: Noc X-Men to wyjątkowe spotkanie z superbohaterami serii kultowych komiksów Marvel Comics. Fascynujące przygody legendarnych mutantów o niewyobrażalnych mocach są nie lada gratką dla fanów tej epickiej sagi, a także dla każdego, kto lubi dobre kino rozrywkowe.

W repertuarze:
– X-MEN: PIERWSZA KLASA,
– X-MEN: PRZESZŁOŚĆ, KTÓRA NADEJDZIE,
– X-MEN: APOCALYPSE – premierowo!

ENEMEF: NOC X-MEN
20 maja | piątek | godz. 22

Multikino: Arkady Wrocławskie i Pasaż Grunwaldzki

Bilety: 24-31 zł


Dla naszych Czytelniczków mamy podwójne zaproszenie na ten maraton. Aby je otrzymać należy napisać w komentarzu na fejsbuku lub za pomocą naszego formularza kontaktowego: „X-Men”. Czekamy do czwartku, 19 maja,  do godz. 20.OPISY FILMÓW

X-Men: Apocalypse – PREMIEROWO!

USA 2016
reżyseria: Bryan Singer
scenariusz: Simon Kinberg
obsada: James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Oscar Isaac, Nicholas Hoult

Apocalypse jest pierwszym i najpotężniejszym mutantem, czczonym przez ludzi niczym bóstwo. Po tysiącach lat snu Apocalypse na nowo budzi się do życia i jest zawiedziony tym, co widzi dookoła. Postanawia zebrać silnych mutantów i z ich pomocą podbić świat. Choć sprawa wydaje się przesadzona, Raven, Profesor X i grupa młodych X-Menów wkraczają do akcji, aby ocalić planetę przed zagładą. Najnowsza część serii, która imponuje fenomenalnymi efektami specjalnymi i jak zawsze – doskonałą obsadą aktorską.X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

X-Men: Days of Future Past, USA, Wielka Brytania 2014, 130′

reżyseria: Bryan Singer
scenariusz: Simon Kinberg
obsada: Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Hugh Jackman

Akcja rozgrywa się w dwóch planach czasowych. W odległej przyszłości większość mutantów przetrzymywana jest w obozach koncentracyjnych, a gigantyczne roboty zwane Sentinels kontrolują sytuację w Ameryce. W czasach współczesnych X-Meni walczą ze złym Bractwem pod wodzą Mystique, próbując zapobiec wydarzeniu, które w przyszłości doprowadzi do tak tragicznej sytuacji.

Znani z poprzednich części bohaterowie łączą siły z młodszymi wersjami samych siebie z filmu „X-Men: Pierwsza klasa” i przenoszą się w przeszłość, by ocalić swoją przyszłość.


X-Men: Pierwsza klasa

X-Men: First Class, USA 2011, 140′

reżyseria: Matthew Vaughn
scenariusz: Jane Goldman, Ashley Miller, Zack Stenz
obsada: James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence

Akcja rozgrywa się w latach sześćdziesiątych XX wieku, kiedy konflikt między Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim był zagrożeniem dla całego świata. Wtedy też odkryto istnienie mutantów. Charles Xavier i Erik Lensherr byli młodymi ludźmi, którzy odkryli w sobie niezwykłe moce. Zanim zostali śmiertelnymi wrogami, przyjaźnili się i połączyli swe siły z innymi mutantami, aby zapobiec największemu zagrożeniu, przed którym stanął świat.

Dzięki fenomenalnym efektom specjalnym, ale także doskonałej grze aktorskiej, ta część przez wielu uważana jest za najlepszą z całej serii.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł„Iggy Pop: Live in Basel”
Następny artykułPremiera gry Overwatch™
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.