Psychonoc, czyli najbardziej hipnotyzujące filmy ostatnich lat, już 9 maja w Multikinie! Cztery z pozoru różne filmy, które łączy jedno – klimat. Niesamowity, wciągający, psychodeliczny, tajemniczy, hipnotyzujący. Te produkcje ukazują lęki i słabości ludzi oraz przerażającą stronę świata. Niewyjaśnione historie, parapsychologiczne zjawiska, zagadkowe sytuacje spowodują, że ta noc na długo pozostanie w pamięci. Psychonoc to jedyna okazja, aby w jedną noc obejrzeć tak klimatyczne i hipnotyzujące filmy!

Oto repertuar i kolejność emisji filmów:

– premierowo wstrząsająca TRANSCENDENCJA z Johnnym Deppem,

– tajemniczy CZARNY ŁABĘDŹ Aronofsky’ego,

– wciągająca INCEPCJA Nolana,

– mroczny EFEKT MOTYLA (pokaz z DVD).

 

ENEMEF: Psychonoc odbędzie się 9 maja (piątek) jednocześnie w obu wrocławskich Multikinach: w Arkadach Wrocławskich i Pasażu Grunwaldzkim.

 

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:

Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 07:00 rano

 

Cennik biletów

– 25 zł: cena ulgowa: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl – dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa.

– 29 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC

– 30 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę biletów zniżkowych

– 31 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką

– 33 zł: cena normalna

 

 

Informacje o filmach:

 

Transcendencja (PREMIEROWO!)

Transcendence, USA, Chiny, Wielka Brytania 2014, 120′

reżyseria: Wally Pfister

scenariusz: Jack Paglen

obsada: Johnny Depp, Rebecca Hall, Morgan Freeman

Doktor Will Cater jest wybitnym naukowcem, który pracuje nad stworzeniem maszyny posiadającej ludzką inteligencję i wrażliwość. Jego kontrowersyjne eksperymenty przynoszą mu sławę, ale także wielu wrogów. Wkrótce staje się celem ekstremistów, którzy zrobią wszystko, aby powstrzymać jego projekt. Will ginie z rąk terrorystycznej organizacji, widzącej w eksperymencie zagrożenie dla ludzkości. Jego żona Evelyn podejmuje decyzję o przeniesieniu umysłu mężczyzny do pamięci powstającej maszyny.

Reżyserem „Transcendencji” jest wieloletni współpracownik Christophera Nolana – Wally Pfister, autor zdjęć do m.in. „Incepcji”, „Prestiżu” i „Mrocznego Rycerza”, można więc spodziewać się wizualnej uczty i niesamowitych, zapierających dech w piersiach obrazów.

 

Czarny łabędź

Black Swan, USA 2010, 108′

reżyseria: Darren Aronofsky

scenariusz: Mark Heyman, John J. McLaughlin, Andres Heinz

obsada: Natalie Portman, Mila Kunis, Winona Ryder, Vincent Cassel

„Czarny łabędź” Darrena Aronofsky’ego, twórcy kultowych filmów „Requiem dla snu”  i „Pi”, to perfekcyjny film o niedoskonałości. Reżyser stworzył obraz, który balansuje na granicy jawy i snu, geniuszu oraz szaleństwa.

Nina należy do jednego z najlepszych zespołów baletowych w Nowym Jorku. Światem baletnic rządzi bezwzględna rywalizacja i wyrachowanie. Marzeniem każdej tancerki jest główna rola królowej łabędzi, Odetty w „Jeziorze łabędzim”. Ponieważ zbliża się koniec kariery Beth odgrywającej tę postać, inne baletnice zaczynają walkę o jej miejsce.

Przejmująca kreacja zjawiskowej Natalie Portman w połączeniu z elektryzującą muzyką Clinta Mansella (autora muzyki do kultowego „Requiem dla Snu”), hipnotyzującym montażem i zaskakującym scenariuszem tworzą wciągający, psychodeliczny, niepokojący thriller o bezwzględnej rywalizacji dwóch baletnic, z których każda skrywa mroczną tajemnicę.

 

Incepcja

Inception USA, Wielka Brytania 2010, 148′

scenariusz  i reżyseria: Christopher Nolan

obsada: Joseph Gordon – Levitt, Leonardo Di Caprio, Marion Cotillard

Kultowy film twórcy „Memento” i trylogii Batmana. „Incepcją” Nolan po raz kolejny udowadnia, że jest jednym z najwybitniejszych współczesnych hollywoodzkich reżyserów.

Główny bohater filmu to Dom Cobb, który jest szefem jednostki specjalizującej się w wydobywaniu informacji ze świadomości osób znajdujących się we śnie. W ten sposób może on zarówno pozyskiwać, jak i wprowadzać nowe dane. Christopher Nolan zabiera widzów w podróż dookoła świata, ale także w głąb ludzkich marzeń sennych. Reżyser zachęca widzów do swobodnej interpretacji tego, co dzieje się w filmie. Widz sam musi zdecydować w co uwierzyć.

Trzymająca w napięciu fabuła i nagłe zwroty akcji, świetne aktorstwo i doskonałe efekty specjalne, docenili nie tylko widzowie, ale także Akademia, która przyznała „Incepcji” cztery Oscary.

 

Efekt motyla (pokaz z DVD)

The Butterfly Effect, USA 2003, 113′

scenariusz  i reżyseria: Eric Bress, J. Mackye Gruber

obsada: Ashton Kutcher, Melora Walters, Amy Smart, Elden Henson, William Lee Scott

Evan Treborn od najwcześniejszych lat zgodnie z zaleceniami psychologa prowadzi szczegółowe dzienniki. Gdy powraca do jednego z nich, w niewyjaśniony sposób przenosi się w przeszłość. Zaczyna zadawać sobie sprawę, że dzięki temu może odwrócić bieg swego życia. Czy podróż w czasie pomoże mu na nowo napisać swoją historię i oszczędzić swym bliskim dramatycznych przeżyć? Czy drobne zmiany, jakie Evan wprowadzi w swojej przeszłości, pozostaną bez wpływu na teraźniejszość jego i bliskich mu osób?

 

Autor | AS