To właśnie w naszym mieście rozpocznie się cykl wykładów Polskiego Kongresu Energii Odnawialnej 2013 – Energia Jutra. Konferencja odbędzie się w czwartek, 29 sierpnia w hotelu Sofitel.

Według planu w trakcie konferencji wykłady i dyskusje będą się odbywały w czterech salach jednocześnie. Ilość tematów ważkich dla rozwoju OZE na Dolnym Śląsku i w Polsce jest ogromna. – Żyjemy w ciekawych, energochłonnych czasach. Codziennie życie staje się droższe, bo drożeje energia. Powodów jest kilka: awanturujący się szejkowie, kończące się zasoby surowców, ale też konieczność ochrony środowiska. Nam pozostaje płakać i płacić… albo nauczyć się energię efektywnie wykorzystywać lub produkować ją w przyjazny środowisku sposób – wyjaśnia Paweł Karpiński, pełnomocnik marszałka ds. Odnawialnych Źródeł Energii, który w każdy czwartek na łamach DzielniceWroclawia.pl publikuje felietony dotyczące właśnie OZE.  

Konferencja rozpocznie się od debaty o aktualnym stanie  i perspektywach rozwoju OZE w Polsce. Poruszone zostaną tematy fotowoltaiki, biogazownii, bioenergii, biomasy, energetyki wiatrowej i wodnej. Poruszone zostaną tematy prawne dotyczące instalacji, a także informacje na temat rozwoju OZE na Dolnym Śląsku. A co najważniejsze, dowiemy się też jak wyglądają prace Ministerstwa Gospodarki nad zmianami w ustawie o OZE.

Honorowy Patronat nad kongresem objął Włodzimierz Chlebosz, wicemarszałek województwa dolnośląskiego. Patronat medialny objęły „Dzielnice Wrocławia”.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.EnergiaJutra.eu

 

Autor: Daniel E. Groszewski