Erykah Badu po raz pierwszy we Wrocławiu! Królowa soulu wystąpi już 7 sierpnia w ramach WrocLOVE fest na Wyspie Słodowej. Występ amerykańskiej wokalistki i kompozytorki jest jednym z najważniejszych sierpniowych wrocławskich wydarzeń kulturalnych.

Erykah Badu / fot. arch. WROCKfest

Artystka od najmłodszych lat realizowała swoją największą pasję – muzykę. Zajmowała się także tańcem i malarstwem. W wieku 14 lat zaczęła udzielać się w radiu. W roku 1997 czarnoskóra piękność zadebiutowała albumem „Baduizm”. Zgarnęła za niego dwie statuetki prestiżowej nagrody Grammy (dla Najlepszej Wokalistki R&B za „On & On” i za Najlepszy album). Debiutancki krążek w ciągu pierwszych miesięcy od wydania sprzedał się w nakładzie 3 milionów kopii!

Po tak hucznym debiucie, w tym samym roku powstał już drugi album „Live”. Znajduje się na nim przebieg trasy koncertowej ‘Smokin’ Grooves Tour’. Po trzech latach fani doczekali się trzeciego krążka „Mama’s Gun”. Osiągnął on duży sukces i umocnił pozycję wokalistki. Czwarty album ,,Worldwide Underground” ukazał się w 2003 r. W tym roku Badu po raz pierwszy odwiedziła Polskę, dając w Sali Kongresowej w Warszawie niezapomniany koncert. Ostatnie dwa albumy: „New Amerykah Part One (4th World War)”-  2008 r. oraz „New Amerykah Part Two (Return of the Ankh)”- 2010 r. tworzą powiązane ze sobą dwie części trylogii. Trzecia część ma się ukazać już pod koniec roku.

Artyska na swoim koncie ma współpracę z wieloma nietuzinkowymi artystami m. in. z: Common, Mos Def, Outkas, Macy Gray, The Roots, Busta Rhymes oraz innymi. Za duet z The Roots w utworze „You Got Me” (1999r.) dostała trzecią nagrodę Grammy w swojej karierze.

Sierpniowy koncert Erykah Badu we Wrocławiu jest jednym z najważniejszych kulturalnych wydarzeń tych wakacji, dlatego spotkajmy się na miejscu! Pokażmy tej światowej sławy artystce, że do Wrocławia warto powracać jak najczęściej!

 

Erykah Badu, WrocLOVE Fest

7.08.2011r., godz.19:00

Wyspa Słodowa

miejsca siedzące: 180 zł – I miejsca, 150 zł – II miejsca
miejsca stojące: 110 zł – pierwsze 1000 szt. , 130 zł – pozostałe

Bilety do kupienia:

CiK,Rynek Ratusz 24, tel. 71/342 22 91

Salony EMPiK w całym kraju,

Sklepy MediaMarkt w całym kraju

Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
tel. 71/347-5117; 71/347-5151

oraz (wyłącznie koncerty z miejscami stojącymi oraz bilety kolekcjonerskie)

Klub Muzyczny Łykend, ul. Podwale 37
Klub Muzyczny Alive, ul. Kolejowa 12

 

(Ewa Salamonowska)

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNatur Kaps Mila Olimpijska
Następny artykułWompey parodiuje donGURALesko
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.