Euro 2016: Czechy – Chorwacja

Po emocjonującym spotkaniu w drugie kolejce grupy D  Czechy  zremisowały  z Chorwacją 2:2. Czesi w niesamowitych okolicznościach dogonili Chorwatów, którzy prowadzili  dwiema bramkami.

KOMENTUJEMY DLA WAS KAŻDY MECZ

Tabele, terminarz, składy i relacje znajdziecie TUTAJ

*

OKIEM CZECHA

Pierwszego spotkania Czesi nie mogą dobrze wspominać, stanęli praktycznie przed swoim polem karnym, bronili przyzwoicie, ale w samej końcówce spotkania stracili bramkę w 87 minucie. Przegrali 0: 1 z drużyną Hiszpanii, uważaną za jednego z faworytów tego turnieju. Dziś w spotkaniu z Chorwacją miało być inaczej, lecz to co się działo do 75 minuty spotkania nasz południowy sąsiad nie będzie dobrze wspominał. Same straty przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy, do 74 minuty spotkania oddany tylko 1 celny strzał, jednym słowem brak pomysłu na grę. Przed dzisiejszym spotkaniem wszyscy jednym słowem mówili, że mecz ma jednego faworyta i jest nim Chorwacja, która miała już 3 punkty w turnieju po wygranej z Turcją. Wracając do samego spotkania należy odnotować fakt, że w 69 minucie za słabo dziś grającego Davida Lafata wszedł na boisko młody Milan Skoda. Wynik na ten czas widniał 0: 2 – prowadziła Chorwacja po trafieniu Ivana Perisića oraz Ivana Rakitića. W ostatnim kwadransie spotkania coś poruszyło Czechów, gdzie w 76 minucie spotkania po dośrodkowaniu w pole karne pięknym strzałem głową popisał się Milan Skoda. Po golu kontaktowym Czechom zaczęła się w końcu układać gra, gdzie w przeciwieństwie Chorwaci – bardzo nerwowo, zaczęli popełniać błędy w defensywie. W doliczonym już czasie – 93 minucie spotkania – żółtą kartkę otrzymał Chorwat – Domagoj Vida, który zagrał piłkę ręką w polu karnym. „Jedenastkę” bardzo pewnie i efektywnie wykorzystał Tomas Necid. Spotkanie zakończyło się szczęśliwym wynikiem 2:2.

*

OKIEM CHORWATA

Ante Cacić – selekcjoner reprezentacji Chorwacji- postanowił posłać przeciwko Czechom identyczny skład, który pokonał w 1. kolejce Turcję. W początkowej fazie meczu Chorwaci grali nie podejmując ryzyka. Szarpana gra, długie piłki, seryjnie wykonywane rzuty rożne, które nie przynosiły prowadzenia. Od 20 minuty styl gry Chorwatów uległ zmianie. Zaczęli grać bardziej dynamicznie i efektywnie wypracowując sobie przy tym kilka groźnych sytuacji,  takich jak w 31 minucie, kiedy z linii pola karnego strzelał Mario Mandzukić, uderzenie zostało jednak zablokowane. Książkowa akcja w 37 minucie zakończona strzałem przez Ivana Perisica dała prowadzenie Chorwatom. Pierwsza połowa: Czechy- Chorwacja 0:1.

W drugiej połowie Chorwaci nabrali przysłowiowego wiatru w żagle i dynamicznie prowadzili swoją grę napierając na reprezentację Czech. W 59 minucie  zdobyli dwupunktowe prowadzenie po doskonałej asyście Marcelo Brozovicia, którego podanie wykorzystał Ivan Rakitic. Po drugiej bramce Chorwaci uspokoili swoją grę i nieco spoczęli na laurach. Tym sposobem w 76 minucie stracili bramkę. Dośrodkowanie Tomasa Rosickyego wykorzystał Milan Skoda zdobywając kontaktowego gola dla Czechów. W 85 minucie oglądaliśmy popis Chorwackich kibiców. Kilka rac wylądowało na murawie, mecz został przerwany na kilka minut. Po wznowieniu meczu przez sędziego, Domagoj Vida w 93 minucie uderzył piłkę ręką w swoim polu karnym. Tomas Necid wykorzystał „ jedenastkę” doprowadzając do remisu.