EURO 2016: Niemcy – Polska

W meczu grupy C Niemcy zremisowały z Polską 0:0. Dzięki takiemu wynikowi oba zespoły zgromadziły na swoim koncie po cztery punkty.

KOMENTUJEMY DLA WAS KAŻDY MECZ

Tabele, terminarz, składy i relacje znajdziecie TUTAJ

OKIEM NIEMCA

Do dzisiejszego spotkania mistrzowie świata wychodzili jako zdecydowani faworyci. Już w trzeciej minucie spotkania Sami Khedira przerwał akcję Polaków przez faul na Arkadiuszu Miliku. Za przewinienie na napastniku został ukarany pierwszą żółtą kartką w tym spotkaniu. W pierwszych 20 minutach Niemcy wykazywali się wyraźną przewagą w posiadaniu piłki jednak Polacy dobrze pracowali w defensywie, czym zaskoczyli podopiecznych Joachima Loewa. W pierwszej połowie spotkania mistrzowie świata oddali sześć strzałów na bramkę, jednak żaden z nich nie zakończył się golem.

Drugą połowę spotkania Niemcy zaczęli od strzału z pola karnego Mario Goetze, który otrzymał prostopadłe podanie od Toniego Kroosa. Niemiecki napastnik uderzył jednak wprost w Łukasza Fabiańskiego. Po godzinie gry oba zespoły tworzyły sobie liczne sytuacje bramkowe. W doliczonym czasie gry Niemcy stan W 68 minucie o krok od strzelenia gola znalazł się Mesut Ozil, który zdecydował się na oddanie strzału bez przyjęcia. Świetną interwencją popisał się jednak Fabiański, który nie dopuścił do zmiany wyniku gry.W ostatnich minutach spotkania oba zespoły prowadziły ostrą walkę, która jednak nie zaowocowała żadnym trafieniem. W doliczonym czasie gry Niemcy znaleźli się przed ostatnią szansą na wygraną, gdy Peszko sfaulował Ozila w narożniku boiska. Polski bramkarz wyskoczył jednak ponad innych zawodników i przejął piłkę. Choć Niemcy mieli przewagę to ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0. Obecnie oba zespoły mają po cztery punkty i razem zajmują pierwszą pozycję w grupie C.

*

OKIEM POLAKA

Grosicki czy Kapustka? Fabiański czy Boruc? To były dwie najważniejsze zagadki do rozwiązania przez Adama Nawałkę. Ostatecznie zagrali pierwsi z każdej par.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do Niemców. Oskrzydlające akcje Jonasa Hectora sprawiały dużo problemów Łukaszowi Piszczkowi. Zresztą dla Piszczka nie była to najlepsza połowa, chociażby w postaci przegranego pojedynku z Thomasem Muellerem. Niemcy zamknęli nas na własnej połowie, szczelnie zamykając wszelkie korytarze, którymi moglibyśmy poprowadzić kontratak. Szarpał Robert Lewandowski, ale nasz kapitan nie był konkretny, jak zresztą cała drużyna. Niemcy nie potrafili jednak swojej przewagi zamienić na bramkę. Groźnie uderzał Sami Khedira, ale na szczęście dla nas obok bramki.

Początku drugiej połowy nie wymyśliłby z kolei Alfred Hitchcock. Pierwsza akcja Polaków –  świetne zagranie Kuby Błaszczykowskiego, dośrodkowanie Kamila Grosickiego, i w genialnej/kapitalnej/stuprocentowej sytuacji znalazł się Arkadiusz Milik. Niestety napastnik Ajaxu kompletnie się zagubił i źle trafił w piłkę. To nie był najlepszy mecz naszego zawodnika. W 69. minucie miał kolejną fantastyczną okazję po akcji Grosickiego, ale nie trafił w piłkę.

Polacy przetrzymali niemiecką nawałnicę. A właściwie zneutralizowali ich poczynania. Najgroźniejszą okazję w drugiej połowie miał Mesut Oezil, ale świetnie zachował się Łukasz Fabiański.

Po tym meczu Polska zapewniła sobie (praktycznie) wyjście z grupy.