Euro 2016: Portugalia mistrzem Europy

Bez kontuzjowanego Cristiana Ronaldo reprezentacja Portugalii pokonała w finale ME gospodarzy turnieju – Francuzów 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry zdobył po indywidualnej akcji Eder.

15. mistrzem Europy został zespół, który tylko w 1 z 7 rozegranych meczów wygrał w regulaminowym czasie.

Pierwsza połowa meczu to przede wszystkim kontuzja Cristiano Ronaldo, do której doszło w wyniku starcia z Dimitri Payetem już w 8.minucie.

CR7 Payet

CR7 próbował grać w opasce na kolanie, ale niestety ból był zbyt silny i opuścił boisko w 25. minucie. Ujęcie z ćmą zostanie na pewno zapamiętane na długo.

CR7 i ćma

Jego zejście z boiska wykorzystali Francuzi, którzy przeważali, ale mimo trzech celnych strzałów na posterunku by Rui Patricio.

W drugiej części gry dalej aktywniejsi byli Francuzi, ale nie potrafili zamienić tego na bramkę. W doliczonym czasie (90’+2′) Andre-Pierre Gignac trafił w słupek.

gignac

Z kolei Portugalczycy przez 90 minut oddali tylko jeden celny strzał na bramkę Hugo Llorisa.

Mecz wyrównał się w dogrywce, a złotą bramkę zdobył w 109. minucie Eder.