UEFA ogłosiła, że  turniej finałowy Mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2020 zostanie rozegrany w wielu krajach Europy.
Decyzja organizacji turnieju w wielu krajach została bardzo dobrze przyjęta przez krajowe związki piłkarskie. Oprócz względów promocyjnych, taka decyzja to również reakcja na ogólną sytuację ekonomiczną Europy. Jednemu czy dwóm krajom trudniej jest dźwignąć ciężar perfekcyjnego przygotowania turnieju.

fot. 2012.wroc.pl

Giannini Infantino, sekretarz generalny UEFA przypomniał, że w 2020 roku przypada 60-ta rocznica piłkarskich Mistrzostw Europy, a liczba drużyn w porównaniu do  rozgrywek EURO 2012  zwiększy się do 24.

Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz, zapytany o to, czy Wrocław zgłosi swoją kandydaturę jako współgospodarza EURO 2020 powiedział, że z prawdziwą przyjemnością widziałby Wrocław w roli miasta-gospodarza. Stwierdził też, że pomysł wspólnego europejskiego projektu jest znakomity.

Szczegóły związane z pierwszymi wymaganiami dla kandydatów na gospodarzy EURO 2020 będą znane w pierwszym kwartale 2013 r.