Euro2016: Chorwacja – reprezentacja

Chorwacja – regularny uczestnik

W ostatnich latach reprezentacja Chorwacji nie osiągnęła większych sukcesów. Mistrzostwa świata rozgrywane we Francji w 1991 roku, na których Chorwacja zdobyła trzecie miejsce, to ostatni triumf tej drużyny. Warto jednak wspomnieć, że jest to solidny zespół, który regularnie uczestniczy we wszystkich turniejach.

Podczas eliminacji do Mistrzostw Europy 2016 – Chorwacja musiała zmierzyć z Włochami, Norwegią, Bułgarią, Maltą oraz Azerbejdżanem. Początek eliminacji Chorwaci zaczęli wyśmienicie ogrywając Maltę, Bułgarię i Azerbejdżan, lecz w kolejnych kolejkach nie poszło już tak łatwo. Remis z Włochami oraz z Azerami, a także porażka z Norwegami, podniosły napięcie w drużynie. Pomimo nerwowej serii spotkań Chorwatom udało się wyjść z grupy na drugiej pozycji, zaraz za reprezentacją Włoch.

Na Mistrzostwach Europy 2016 – Chorwaci stoczą walkę z Czechami, Hiszpanią oraz Turcją. Trzeba przyznać, że trafili na trudnych przeciwników, choć nie mają się czego obawiać. Jeśli Chorwaci pokażą dotychczasową formę, to jedynym poważnym przeciwnikiem mogą być tylko Hiszpanie, z którymi będą walczyć o pierwsze miejsce.

Gwiazdą jest Luka Modric. Pomocnik reprezentacji Chorwacji grający na co dzień w Realu Madryt. Mózg całej drużyny i jeden z najlepszych pomocników na całym świecie. Wychowanek Dinama Zagrzeb. W reprezentacji swój debiut zaliczył w 2006 roku. W połączeniu z Ivanem Rakiticiem stanowi podporę drużyny,  która w łatwy sposób radzi sobie z rozbrojeniem obrony najcięższych rywali.

Autor | Bartłomiej Konieckiewicz

Spotkania Reprezentacji Chorwacji w grupie D:

Chorwacja – Turcja (niedziela 12 czerwca, godz. 15:00, Paryż, Parc des Princes)

Chorwacja – Czechy (piątek 17 czerwca, godz. 18:00, Saint-Étienne, Stade Geoffroy-Guichard)

Chorwacja – Hiszpania (wtorek 21 czerwca, godz. 21:00, Bordeaux, Matmut Atlantique)