Wielkimi krokami zbliża się Europejski Dzień Kina Artystycznego, który przypada na 15 października. Sprawdzamy, co z tej okazji przygotowały dla swoich widzów wrocławskie kina studyjne.

Dla wszystkich miłośników kina na całym kontynencie dzień 15 października to okazja do świętowania, a to za sprawą Europejskiego Dnia Kina Artystycznego. W Europie organizatorami wydarzeniaMiędzynarodowe Stowarzyszenie Kin Art-house’owych wraz z wspierającym je Europa Cinemas. Na naszym rodzimym podwórku za całość odpowiadają Stowarzyszenie Kin Studyjnych, Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej. Ambasadorami tegorocznego Dnia będą Ruben Östlund i Laurent Cantent.

Kina, to znacznie więcej niż zimne mury, to pełne ludzi i życia przestrzenie, w których nieustannie poruszane są problemy kulturalno-społeczne. Miejsca spotkań, które dają poczucie przynależenia do wspólnoty czy w końcu okazję do rozwoju i poszerzania własnych horyzontów. W ramach EDKA możemy wspólnie świętować, oddając się niezwykłym seansom. Poniżej krótki przegląd propozycji wrocławskich kin studyjnych.


Dolnośląskie Centrum Filmowe:

godz. 18.30
„Beksińscy. Album wideofoniczny” (przedpremierowo)
reż. Marcin Borchardt, Polska 2017
ceny biletów: 18-22 zł


Kino Nowe Horyzonty

godz. 10.00
poranki filmowe dla dzieci
cena biletu: 12 zł

godz. 12.30
„Lato 1993
reż. Carla Simón, Hiszpania 2017
ceny biletów: 17 zł

godz. 15.00
„Nie jestem czarownicą”
reż. Rungano Nyoni, Wielka Brytania, Francja 2017
ceny biletów: 17 zł

godz. 17.00
„Zimowi bracia”
reż. Hlynur Pálmason, Dania 2017
ceny biletów: 17 zł

godz. 19.15
„Bliskość”
reż. Kantemir Balagov, Rosja 2017
ceny biletów: 17 zł


Autor: Patryk Wolny