Zwiedzanie gmachu opery, specjalne akcje edukacyjne oraz wyprzedaż garażowa to wydarzenia organizowane przez Operę Wrocławską w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa we Wrocławiu.

 

Europejskie Dni Dziedzictwa to wydarzenie, którego celem jest promocja europejskiego dziedzictwa kulturalnego i historycznego. Więcej o całym przedsięwzięciu pisaliśmy już tutaj.
Opera Wrocławska przyłączyła się do tego wydarzenia i proponuje zwiedzającym kilka atrakcji.

Jej Wysokość Opera” to specjalna wycieczka po gmachu Opery Wrocławskiej wraz z przewodnikiem, która zakończy się wejściem na dach teatru, skąd będzie można podziwiać panoramę Wrocławia. Zwiedzanie odbędzie się w sobotę, 8 września, w dwóch turach (pierwsza o 14:00, druga o 16:00).

Po raz kolejny Opera postanowiła przewietrzyć swoje magazyny kostiumów i rekwizytów. Wyprzedaż garażowa „Perły i Pióra”, która odbędzie się w niedzielę, 9 września, będzie okazją do kupna oryginalnych kostiumów teatralnych, pochodzących ze spektakli. Wyprzedaż odbywać się będzie od godz. 12:00 do 15:00 na parkingu przy Operze Wrocławskiej, wejście od ulicy Świdnickiej.

Europejskie Dni Dziedzictwa w Operze Wrocławskiej znajdą kontynuację w kolejny weekend 15-16 września. Podczas zajęć „Accademia dell’Opera” mali widzowie będą mieli okazję odkryć tajniki opery i baletu. Europejskie Dni Dziedzictwa zakończy ponowne zwiedzanie „Jej Wysokość Opera”.


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcie: wikipedia commons/Adam Dziura