Po bardzo dobrym przyjęciu transmisji spektaklu przez publiczność British Council i Multikino ponownie zapraszają na wyjątkowy spektakl „Everyman” z National Theatre w ramach cyklu „Scena brytyjska na dużym ekranie”.

Sztuka „Everyman” powstała w XV wieku sztuka stanowi kamień milowy angielskiej dramaturgii i nawiązuje do motywu zetknięcia ze spersonalizowaną Śmiercią pojedynczego człowieka, który jest jednocześnie każdym i nikim, każdym z nas i wyimaginowaną jednostką ludzką. Tym razem odżywa na scenie dzięki zaskakującej produkcji w reżyserii Rufusa Norrisa, nowego dyrektora National Theatre.

W rolę Każdego (Everymena) wciela się Chiwetel Ejiofor, wybitny aktor brytyjski nigeryjskiego pochodzenia, znany z Oskarowego „Zniewolonego. 12 Years a Slave” Steve’a McQueena.

Każdy (Everyman) jest popularny i odnosi duże sukcesy, kiedy po raz pierwszy spotka się ze Śmiercią. Od tego momentu zaczyna się jego wędrówka – musi pozostawić całe swoje dotychczasowe życie i udać się na poszukiwanie przyjaciela z przeszłości, kogoś, kto był mu niegdyś drogi, aby ten przemówił przed Śmiercią w jego obronie. Każdy to nowa, współczesna odsłona średniowiecznego moralitetu, w którym Każdy zadaje pytanie, czy jedynie w obliczu śmierci, spraw ostatecznych, jesteśmy w stanie zrozumieć, czym jest nasze życie i jaką ma wartość.

Pokaz odbędzie się 15 września o godz.19:00 w Multikinie Arkady Wrocławskie.

Czas trwania: ok. 180 min. (spektakl, materiały dodatkowe: pytania i odpowiedzi oraz jedna przerwa ok. 20 min.)

 

Ceny biletów:
– 35 zł – bilet normalny
– 30 zł – bilet ulgowy (Studenci/ Seniorzy/ z kuponem z magazynu Multikino & Gala/ z kuponem z magazynu Sens
– 25 zł – bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł„Wesoła wdówka” z Metropolitan Opera
Następny artykułWrocławski Teatr Lalek: Plany repertuarowe 2015/16
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.