MISIA następczyni Amalii Rodrigez , wielka gwiazda fado wystąpi we Wrocławiu. W ramach Ethno Jazz Festiwal 15 lutego w Imparcie na jedynym w Polsce koncercie  zetkniemy się z genialnym głosem wokalistki. 

mat. organizatora

Artystka w czasie jedynego w Polsce koncertu zaprezentuje piosenki z ostatniej, dziesiątej swojej płyty pod tytułem SENHORA DA NOITE.  Oryginalny w pełni kobiecy album powstał przy połączeniu talentów niezwykłych kobiet. Każde słowo wyszło spod piór takich osobowości, jak wielokrotnie nagradzana, światowej sławy pisarka Lidia Jorge, brazylijska piosenkarka i kompozytorka Adriana Calcanhotto, czy w końcu legendy fado: Amalia Rodrigues, Aldina Duarte.  Gorący temperament Misi skłonił ją by do tradycyjnego akompaniamentu dwóch gitar dołączyła akordeon, fortepian i skrzypce dodając tym samym pikanterii.
Muzyczna wrażliwość Susany Marii Alfonso de Aguiar vel Misi została ukształtowana we wczesnych latach dziecięcych. Odziedziczyła ją po matce, tancerce. Dojrzewająca  Susana odkryła swój talent i przeprowadziła się do Lizbony i po raz pierwszy  w słynnych dzielnicach Alfama i Mouraria zetknęła się z tradycyjnym fado. Tam rozpoczęła karierę pod przybranym pseudonimem Misia, pochodzącym od przyjaciółki Coco Chanel i Picassa, paryżanki Misi Godebskiej. Albumy Misi ukazały się w ponad sześćdziesięciu krajach.  Zachwyca się nią Nowy Jorku, Mediolan, a także Tokio. Ukoronowaniem jej ponad dwudziestoletniej kariery i wielkim honorem było  przyznanie wokalistce w 2012 roku prestiżowej nagrody im. Amálii Rodrigues.

Koncert: 15. lutego 2013 roku, godz. 19.00

C.S. Impart, ul. Mazowiecka 17

 

Bilety:

200 zł – I miejsca

150 zł – II miejsca

100 zł – III miejsca

60 zł – wejściówki – studenci i uczniowie

Bilety do nabycia w sieci salonów Empik i Media Markt w całej Polsce oraz w serwisach www.biletin.pl, www.ebilet.pl,www.ticketpro.pl, www.eventim.pl

Rezerwacje: bilety@o2.pl

Bilety zakupione na termin grudniowy zachowują ważność.
(SMi)