Specjalne, ukraińskojęzyczne, pokazy odbędą się 18 listopada we wszystkich kinach sieci Helios.

Pokazy zostały zaplanowane na godzinę 12:30. Kino ewidentnie sprawdza nowe możliwości, otwiera się na nowych odbiorców, a obywateli Ukrainy cały czas w Polsce przybywa. Pierwsze seanse można śmiało nazwać testowymi, jeśli pomysł się spodoba, a Helios zarobi na biletach, będzie to znak, że ukraińskojęzyczne seanse są potrzebne.

Sieć kin poinformowała o inicjatywie za pośrednictwem fanpage’a. Na nim także podała datę i godzinę pokazów oraz przedstawiła ukraiński plakat promujący film. Jedyne czego mi brakuje, to dwujęzycznego wpisu – bo niby kierowany jest on do Ukraińców, a opublikowany po polsku.

We Wrocławiu sieć Helios ma dwa kina, w których będzie można zobaczyć film:

Helios Aleja Bielany
Helios Magnolia Park

„Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” wejdzie na ekrany kin 16 listopada. Akcja filmu rozpoczyna się kilka miesięcy po wydarzeniach z pierwszej części. Gellert Grindelwald (Johnny Depp) ucieka z więzienia, by ponownie podjąć próbę wcielenie swojego planu w życie – wyniesienia czarodziejów ponad wszystkie niemagiczne istoty. Na jego drodze staje  Albus Dumbledore (Jude Law) oraz Newt Scamander (Eddie Redmayne).

Helios wychodzi do Ukraińców mieszkających w Polsce z naprawdę interesującą inicjatywną. Patrząc na kina w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych, które oferują seanse w językach mniejszości (w tym polskim) tym bardziej się cieszę, że podobna praktyka pojawia się u nas. Teraz tylko widzowie muszą udowodnić, że jest ona potrzebna.


Autor: Patryk Wolny