Irańczyk Farshad Ahmadzadeh to kolejny transfer WKS-u. Zawodnik podpisał z klubem dwunastomiesięczny kontrakt z możliwością przedłużenia go o kolejny rok.

Nowy piłkarz Śląska jest dwukrotnym mistrzem Iranu. Wcześniej grał w najbardziej utytułowanym klubie w kraju – Persepolis FC. Występował także w młodzieżowej reprezentacji.

Zawodnik ma 26 lat. Gra jako skrzydłowy. Ze Śląskie podpisał umowę na rok czasu, która zawiera także automatyczną opcję jej  przedłużenia, jeśli Pers rozegra określoną liczbę spotkań.

Jestem bardzo szczęśliwy, że dołączyłem do Śląska, ponieważ każdy piłkarz w Iranie chciałby zagrać kiedyś w Europie. Uważam, że w tym klubie mam bardzo dobre warunki do rozwoju. Chcę pomagać drużynie, strzelać gole, zaliczać asysty i osiągać jak najlepsze wyniki – mówi Farshad Ahmadzadeh.

Piłkarz jest szybki, dobrze wyszkolony technicznie. Potrafi grać jeden na jeden. Jego dużą zaletą jest także umiejętność gry zarówno na prawej, jak i lewej stronie boiska. W Śląsku będzie występować z numerem 10.

Farshad Ahmadzadeh i Dariusz Sztylka

Po analizie gry Farshada jesteśmy przekonani, że to piłkarz dużej klasy i wzmocni nasz zespół. Nie boi się nowych wyzwań, a przy tym potrafi radzić sobie z presją, bo regularnie występował w spotkaniach rozgrywanych przy 70 tysiącach widzów – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław. – Przez swoje indywidualne umiejętności na pewno będzie groźny dla przeciwników i podniesie poziom drużyny. Podoba nam się także fakt, że to ambitny chłopak, który chce piąć się jeszcze wyżej – dodaje.

To kolejny transfer WKS-u. O poprzednich pisaliśmy tutaj.
Przypomnijmy, że do Śląska trafili: Damian Gąska, Daniel Szczepan, Jakub Łabojko, Wojciech Golla, Mateusz Radecki, Dariusz Szczerbal.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcia: Krystyna Pączkowska / WKS Śląsk Wrocław