- KARTKA Z KALENDARZA - 19 LIPCA -

Poprzednie Speedway Grand Prix w Danii nie było udane dla Tai Woffindena, który wtedy triumfował. Maciej Janowski nie zaliczył za to udanego występu, gdyż nie doszedł nawet do półfinału. Jednak w kolejnym Gran Prix w Szwecji, sytuacja jakby się odwróciła.

Podczas Grand Prix w Hallstavik Janowski nie miał sobie równych. Wygrał sześć wyścigów (w tym finał), tym samym zwyciężając w Grand Prix piąty raz w swojej karierze. Co ważniejsze, dzięki 18 punktom, które zdobył, przesunął się w klasyfikacji generalnej. Wcześniej zajmował 7. miejsce, natomiast teraz plasuje się tuż za podium – na 4. pozycji.

Tai Woffinden zajął tego wieczoru 4. miejsce. Po raz kolejny jechał w finale i choć zabrakło trochę szybkości, widać, że zawodnik Sparty Wrocław jest w gazie. W klasyfikacji ogólnej nadal utrzymuje stołek lidera.

Następny turniej odbędzie się w sobotę 21 lipca na Principality Stadium w Cardiff.