Wielka Wrocławska Parada Krasnoludków, warsztaty artystyczne i zabawy w Wielkiej Wiosce Krasnoludków, występ kabaretu Hrabi czy Krasnalowe Silent Disco to tylko część atrakcji  Międzynarodowego Festiwalu Krasnoludków. Ta bajkowa i kolorowa uroczystość odbywać się będzie w dniach 7-9 września we Wrocławiu.

Międzynarodowy Festiwal Krasnali to wydarzenie obfitujące w wiele atrakcji. Zarówno ci najmłodsi, jak i ci troszkę starsi znajdą coś dla siebie. Dla najmłodszych odbywać się będzie m.in. Wielka Wrocławska Parada Krasnoludków na otwarcie festiwalu, a także warsztaty artystyczne i zabawy w Wielkiej Wiosce Krasnoludków. Dzieci będą mogły również obejrzeć Krasnoludkowe bajki na Scenie Letniej Wrocławskiego Teatru Lalek, a także wziąć udział w Rodzinnej grze miejskiej „Krasnale i tajemnice Wrocławia”.
Występ kabaretu Hrabi czy Krasnalowe Silent Disco to propozycja dla tych starszych uczestników festiwalu. W ramach wydarzenia odbywać się będą także specjalne bezpłatne kursy Krasnalowym Tramwajem.

Do tegorocznej edycji festiwalu przyłączyły się również wrocławskie muzea. W pierwszy dzień festiwalu drzwi otworzą oddziały Muzeum Narodowego i Muzeum Miejskiego Wrocławia. W salach Muzeum Etnograficznego, Arsenału, Muzeum Współczesnego oraz Centrum Historii Zajezdnia krasnale zaproponują odwiedzającym wystawy interaktywne, włączenie się w rodzinną zabawę, a także zajęcia warsztatowe w oparciu o prezentacje multimedialne.

Niedzielne popołudnie, zarówno dzieci jak i dorośli, będą mogli spędzić w Ogrodzie Staromiejskim, słuchając bajek czytanych przez znane postaci ze świata kultury: Edytę Jungowską, Małgorzatę Waszkiewicz, Piotra Pietraszka i Bartosza Synowca w czasie Krasnoludkowego Popołudnia Literatury. Festiwal zakończy niezwykły pokaz efektów wykonywanych za pomocą bańkowego płynu – Bubble Show.

Wstęp na wszystkie wydarzenia, poza występem kabaretu Hrabi, jest bezpłatny. Na wskazane wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy.
Więcej informacji oraz program wydarzenia znaleźć można tutaj.


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcie: mat. prasowe