Kino Nowe Horyzonty uruchomiło sprzedaż karnetów na 18. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty. Warto się spieszyć, wrocławski festiwal jest jednym z najważniejszych wydarzeń filmowych nie tylko w Polsce, ale i na całym Starym Kontynencie.

Festiwal będzie mieć miejsce w dniach 26 lipca – 5 sierpnia 2018 roku. Wydarzenie, tradycyjnie już, gościć będzie miasto Wrocław. Dużą zmianą względem lat ubiegłych jest rozwiązanie współpracy Stowarzyszenia Nowe Horyzonty z ich dotychczasowym tytularnym sponsorem, o czym pisałem wcześniej.

Nic nie zmienia się jednak w kwestii jakości, w tym roku, podobnie jak w poprzednich, możemy oczekiwać wielu wyjątkowych, często pokazywanych premierowo produkcji. Nie jest jeszcze znany dokładny plan imprezy, jednak organizatorzy zdradzili już kilka szczegółów.

Rok 2018 przyniesie ze sobą przegląd nowego kina irańskiego, nie zabraknie także retrospektyw reżyserskich, których będzie aż pięć: Valeski Grisebach, reżyserki „Westernu”, który zwyciężył w głównym konkursie 17. edycji festiwalu Nowe Horyzonty. Węgierki Ildikó Enyedi, nagrodzonej podczas tegorocznego Berlinale Złotym Niedźwiedziem za film „Ciało i dusza”, a także Brytyjczyka Nicolasa Roega oraz dwóch przedstawicieli portugalskiej kinematografii – Pedro Costy i João Césara Monteiro.

Zapowiada się kolejny niezwykły festiwal, tym bardziej warto spieszyć się z zakupem karnetów, oprócz niższej ceny (obowiązuje do 15 kwietnia), gwarantujemy sobie także miejsce pośród szczęśliwców mogących uczestniczyć w Nowych Horyzontach. A warto zaznaczyć, że dostępne karnety zapewne rozejdą się błyskawicznie.


Sprzedaż karnetów trwa od 12 grudnia 2017 do wyczerpania puli karnetów, ale nie dłużej niż do 30 czerwca 2018 roku.

Ceny karnetów:

od 12 grudnia 2017 do 15 kwietnia 2018 – 350 zł (z VAT)
po 15 kwietnia 2018 – 390 zł (z VAT)

Ceny karnetów dla posiadaczy Karty Przyjaciół Kina Nowe Horyzonty:

od 12 grudnia 2017 do 15 kwietnia 2018 – 335 zł (z VAT)
po 15 kwietnia 2018 – 375 zł (z VAT)


Autor: Patryk Wolny