Już po wakacjach? Żarty się skończyły? Na pourlopową traumę proponujemy solidną dawkę dobrego humoru, którą jak zwykle dostarczy Festiwal Wrocek, czyli najlepszy stand-up w mieście!

Festiwal Wrocek wraca po wakacyjnej przerwie z przytupem. Na początku września w Starym Klasztorze zobaczymy dwa koncerty. W pierwszym – 6 września – Mateusz Świerski, Adam van Bendler i Maciej Brudzewski zastanowią się nad fenomenem żartów, jakie na każdym kroku płata nam życie. Jak zwykle będzie wesoło i po bandzie, ale kulturalnie – w końcu Festiwal Wrocek organizowany jest w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Trzy dni później odbędzie się odcinek specjalny, którego tematem przewodnim będzie śląska scena stand-up. Do Starego Klasztoru przyjedzie dwóch mistrzów gatunku z Górnego Śląska – zwycięzca konkursu open-mic w programie TVP2 „Tylko dla dorosłych” Jacek Noch oraz Mariusz Kałamaga, do niedawna lider kabaretu Łowcy.B znany głównie z zamiłowania do żółtych swetrów, a teraz ostry i nieobliczalny komik stand-up. To jednak nie wszystko! Podczas tego odcinka organizatorzy Wrocka scenę oddadzą również publiczności. By wziąć udział w występie open-mic, wystarczy wejść na stronę www.Facebook.com/WrocekFestiwal i zgłosić swoją kandydaturę w wydarzeniu.

Odcinek „Życie tworzy żarty” odbędzie się 6 września, a „Śląska scena stand-up” 9 września. Oba wydarzenia rozpoczną się o godz. 20 w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1. Bilety w cenie 16 i 35 zł dostępne są na stronie www.festiwalwrocek.pl oraz w dniu koncertów.

Autor | MM

  • Zdjęcia | materiały promocyjne