Już 5 września w trakcie „Warsztat – Food & Garden” odbędzie się pierwsza odsłona „Plenerowego Warsztatu Rowerowego” – czyli pikniku, pokazu filmowego, a wreszcie imprezy muzycznej w całości dedykowanej jednośladom.

Podczas całodziennego wydarzenia na rowerzystów czekać będzie otwarty serwis rowerowy, warsztaty DIY, specjalne rowerowe menu oraz inne dwukołowe atrakcje.

Rowerowy dzień rozpocznie się na Popowicach już o 12:00 – w południe wystartuje piknik, podczas którego można będzie m.in. oddać swój rower do naprawy, ale i nauczyć się, jak samemu zreperować swój jednoślad, ale też spróbować specjalnego menu przygotowanego na ten dzień przez Warsztat – Food & Garden. O 17:30 z Warsztatu wyruszy gra miejska na rowerach, czyli dzielnicowy alleycat przygotowany przez grupę Tragedia Breslau.

Po zmroku, o 19:30, zapraszamy na projekcję jednego z najciekawszych filmów 12. DOCS AGAINST GRAVITY – szwedzkiego obrazu „Rowery kontra samochody” nawołującego do radykalnej rowerowej rewolucji. Film pokazuje, co by się stało, gdyby dzisiaj więcej miast funkcjonowało jak Amsterdam i Kopenhaga, gdzie 40% mieszkańców codziennie porusza się rowerem. Czy politycy i decydenci na całym świecie pójdą za ich przykładem i odważą się stanąć do walki z samochodowym lobbingiem? Na pokaz filmu zaprasza jego dystrybutor Against Gravity.

Zwiastun filmu „Rowery kontra samochody” 

Po filmie uczestników czekają sety DJ’skie i video performance – sety didżejskie zagrają Anka Pitu + Seb (Pralnia), za stronę wizualną odpowiadać będzie VJ Adrian Jackowski. Na część muzyczno-wizualną zapraszają debiutujące HULANKI/SWAWOLE. Dla każdego kto przyjedzie rowerem przygotowaliśmy niespodziankę z nagrodami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzegląd Piosnki Aktorskiej wg Adrianny Styrcz
Następny artykułZnamy najlepsze blogi Dolnego Śląska!
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.