To propozycja dla tych, którzy lubią w chłodny, jesienny czas zanurzyć się w ciepłej, dowcipnej i klimatycznej opowieści. Tej nocy aż cztery różne historie o gorącej miłości rozgrzeją serca widzów i wprowadzą ich w błogi nastrój, a błyskotliwe i zabawne dialogi bohaterów wprawią w doskonały humor.Podczas Nocy z Listami do M. widzowie obejrzą:
– najpopularniejszą polską komedię ostatnich lat – LISTY DO M.,
– wyczekiwaną kontynuację – LISTY DO M. 2 (premierowo!),
– przezabawną historię – SYPIAJĄC Z INNYMI,
– słodko-gorzką opowieść – LOVE, ROSIE.

 

ENEMEF: NOC Z LISTAMI DO M.
13 listopada w obu Multikinach

START: godz. 22.00

Ceny biletów:
23 zł: cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się  na enemef.pl
28 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
29 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
30 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
33 zł: cena normalna

Opisy filmów:

„Listy do M. 2” – PREMIEROWO!

Polska 2015, 103′

reżyseria: Maciej Dejczer
scenariusz: Marcin Baczyński, Mariusz Kuczewski
obsada: Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk

Przebojowa kontynuacja „Listów do M.”, które odniosły spektakularny sukces i stały się najpopularniejszą komedią wyświetlaną w polskich kinach od 25 lat.

Najnowsza odsłona „Listów do M.” przedstawia dalsze, zabawne perypetie bohaterów filmu po 4-letniej przerwie. Znów zbliża się Wigilia, a oni muszą stawić czoła życiowym wyzwaniom, które przyniosą widzom tyle śmiechu, co i wzruszeń. W błyskotliwą fabułę filmu została wpisana m.in. intryga zaręczynowa, walka z chorobą, zagmatwane związki i oczywiście wielka, choć nie zawsze łatwa – miłość.

*

„Listy do M.”

Polska 2011, 116′

reżyseria: Mitja Okorn
scenariusz: Karolina Szablewska, Marcin Baczyński
obsada: Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk

Film przedstawia historię nieco pogubionych życiowo bohaterów – pięciu kobiet i pięciu mężczyzn. Ich wspólnym mianownikiem stają się Święta Bożego Narodzenia i wielka miłość, przed którymi, jak się okazuje, nie sposób uciec. Doskonali aktorzy ujmują widza swoją prawdziwością od pierwszej minuty filmu. Skutecznie wywołują zarówno śmiech, jak i wzruszenie, ale przede wszystkim przywracają wiarę w magię świąt i potęgę prawdziwej miłości.

*

„Sypiając z innymi”

Sleeping with Other People, USA 2015, 95′

reżyseria: Leslye Headland
scenariusz: Leslye Headland
obsada: Jason Sudeikis, Alison Brie, Adam Scott, Jason Mantzoukas, Adam Brody

Głównymi bohaterami są Lainey i Jake, których łączy wyjątkowe wydarzenie z przeszłości – ich pierwszy raz. Od tamtego momentu mija kilka lat, gdy wpadają na siebie zupełnie przypadkiem. Jake jest typowym kobieciarzem, a Lainey uzależniła się od żonatego Matthew. Zdając sobie sprawę, że nie są szczęśliwi, zapisują się na terapię dla seksoholików, gdzie wywiązuje się między nimi wielka przyjaźń. Ich relacja pogłębia się, a oni robią co mogą, by… nawzajem się nie dotknąć.

*

„Love, Rosie”

Niemcy, Wielka Brytania 2014, 102′

reżyseria: Christian Ditter
scenariusz: Juliette Towhidi
obsada: Lily Collins, Sam Claflin, Christian Cooke, Jaime Winstone, Suki Waterhouse

Film powstał na podstawie bestsellerowej książki „Na końcu tęczy” Cecelii Ahern znanej również ze słynnej powieści „P.S. Kocham Cię”.

Rosie i Alex są przyjaciółmi, którzy razem dorastali i wspólnie przeżywali najważniejsze chwile w młodzieńczym życiu. Choć łączy ich wielkie uczucie i mogłoby się wydawać, że są sobie przeznaczeni, los pokrętnie steruje ich losami sprawiając, że relacja tych dwojga kształtuje się przez kilkanaście lat, co rusz zmieniając swoją formę. W całość tej historii wplecione są liczne zabawne epizody i śmieszne teksty, które potrafią rozbawić do łez.

*

Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie na ten film. Aby je otrzymać należy napisać w komentarzu na fejsbuku lub za pomocą naszego formularza kontaktowego (w tytule Listy): „Multikino” Czekamy do piątku, do godz. 20.

*

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFILM: Premiery filmowe (6.11.2015)
Następny artykułTEATR: Boska Komedia 2015
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.