Kino Nowe Horyzonty zaprasza na cykl pokazów związanych z jedzeniem. Oprócz filmów, nie zabraknie także wydarzeń specjalnych towarzyszących akcji, podczas których widzowie będą mieli okazję uczestniczyć w panelu dyskusyjnym, czy specjalnie przygotowanej kolacji inspirowanej wyświetlanym obrazem.

Pierwszy seans w ramach powracającego Films for Food został zaplanowany na 25 listopada, sobota, godz. 18.00. W tym dniu zostanie zaprezentowany holenderski obraz „Głód mięsa” reżyserii Marijn Frank. Film opowiada o próbie odnalezienia odpowiedzi na trudne pytania związane z produkcją mięsa i naszym przyzwyczajeniem do jego spożywania. Bohaterka kocha jeść mięso z drugiej strony natomiast dostrzega pewne racjonalne argumenty przeciwko tego typu produktom. W swojej podróży odwiedza wiele miejsc, zadaje nie wygodne pytania, wszystko po to, by zmusić nas do refleksji i odnaleźć odpowiedź na swoje pytania dotyczące spożywania mięsa.

Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem zaproszonych gości: Agaty Kiedrowicz, Moniki Czerepak i kolektywu Wilk Syty, natomiast po zakończeniu organizatorzy zapraszają na poczęstunek przygotowany przez kolektyw Wilk Syty, Seitan Threat i Pogromców Meatów.

Podczas dyskusji zostaną poruszone tematy związane z wartością mięsa w naszej codziennej diecie, jego postrzeganiem przez konsumentów, a nawet tym, co sami wyrażamy jedzą je lub wręcz przeciwnie unikając go.

Restauracja Acquario (dach hotelu Monopol, ul. Heleny Modrzejewskiej 2, Wrocław) po zakończeniu projekcji filmu o godzinie 20:30 poda kolację inspirowaną filmem „Głód mięsa”. Szczegółowy, w tym opis dań oraz cenę można znaleźć pod tym linkiem.


Autor: Patryk Wolny