Trwają przygotowania młodych artystów do finałowego spektaklu Brave Kids 2018. Utalentowane dzieci podzielą się z nami swoimi umiejętnościami 8 lipca w Hali Stulecia we Wrocławiu.


Przez ponad dwa tygodnie odważni młodzi ludzie z 20 krajów świata, m.in. Indii, Gruzji czy Nepalu, wspólnie z rówieśnikami z Polski dzielili się umiejętnościami pod okiem doświadczonych instruktorów w kilku miastach w całym kraju. Kolejny etap projektu odbywa się w podwrocławskich Obornikach Śląskich, gdzie niemal 200 artystów, wykorzystując nowe umiejętności, przygotowuje wyjątkowe przedstawienie finałowe, podczas którego widzowie zobaczą popisy taneczne, cyrkowe, muzyczne czy akrobatyczne.

– Cieszę się, że mogę być częścią tego wyjątkowego projektu. Przez ponad dwa tygodnie miałam okazję obserwować, jak poprzez sztukę dzieci przełamują swoje bariery, otwierają się na innych ludzi i nawiązują przyjaźnie, nie zważając na różnice kulturowe – komentuje Mary Sadowska, liderka instruktorów artystycznych.

Dla wielu młodych wykonawców finał stanowi niesamowitą okazję do występu na profesjonalnej scenie przed tak dużą publicznością. Dzięki temu, że grupy artystyczne pochodzą z wielu, często bardzo odległych, zakątków świata, wydarzenie będzie prawdziwą mieszanką kultur i talentów. Nie zabraknie wielu tradycyjnych strojów składających się na oryginalną, kostiumową mozaikę etniczną.

– Dziękuję, że mogłam przyjechać do Polski i poznać wiele innych dzieci. Dużo się od nich nauczyłam, mam nadzieję, że one ode mnie też. Nie mogę się doczekać finałowego występu, chociaż trochę się też stresuję – mówi Karishma, uczestniczka Brave Kids Wrocław z Indii.

Projekt Brave Kids łączy dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Przyjazd do Polski to dla wielu z nich być może jedyna okazja, żeby wyjechać za granicę i poznać inną kulturę.

Wielki Finałowy Spektakl Brave Kids 2018 odbędzie się w niedzielę – 8  lipca o godz. 17:00 w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Bilety do kupienia na eventim.pl. Ceny zaczynają się od 25 złotych, a cały dochód zostanie przeznaczony na rozwijanie umiejętności uczestników projektu i spełnianie ich marzeń.

 


Autor: Wojciech Kosek
Zdjęcie: Piotr Spigiel / mat. prasowe