Finał nie dla Impela

Impel Wrocław przegrał z PGE Atomem Treflem Sopot 0:3 w trzecim meczu półfinałowym i to Atomówki zmierzą się z Chemikiem Police w finale mistrzostw Polski. Wrocławiankom pozostaje rywalizacja o brązowy medal z Tauronem Dąbrowa Górnicza.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie mogła zdobyć przewagi, tak było do stanu 10:10. Wtedy gospodynie niespodziewanie zaczęły odskakiwać wrocławiankom. Na drugą przerwę techniczną PGE Atom Trefl Sopot schodził z wynikiem 16:12. Po wznowieniu gry poirytowane Impelki zdobyły 6 punktów z rzędu. Serię Impela Wrocław zakończyła skutecznym atakiem Katarzyna Zaroślińska, a po chwili wynik kolejny raz się wyrównał (19:19). Zespoły szły punkt za punkt do stanu 22:22. Nieudany serw Aleksandry Sikorskiej i zablokowany atak ekipy gości spowodował, że sopocianki miały dwie piłki setowe. Drugą z nich wykorzystały i zwyciężyły 25: 23.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęły Atomówki i szybko wyszły na prowadzenie 11:5. Atomówki zaliczyły niesamowitą serię 8 punktów z rzędu przy serwisie Klaudii Kaczorowskiej. Trener Jacek Grabowski próbował rotować składem, między innymi z parkietu do zeszła bohaterka poprzedniego spotkania Katarzyna Dolata-Skowrońska. Zmiany nie przyniosły jednak żadnego efektu. Impelki nie zdołały odrobić strat i ostatecznie przegrały drugiego seta do 17.

W trzecią partię również lepiej weszły gospodynie. Sopocianki na pierwszą przerwę techniczną schodziły z wynikiem 8:3. Wrocławianki kompletnie nie mogły złapać rytmu. Przy wyniku 11:4 trener Grabowski wziął czas, aby spróbować poderwać do walki swój zespół. Impelki nie potrafiły jednak zatrzymać Katarzyny Zaroślińskiej, a w przyjęciu nie radziła sobie niezwykle skuteczna w ataku Carolina Costagrande, w kierunku której kierowano większość serwów. Druga przerwa to już 8 punktowa strata zawodniczek z Wrocławia. Kolejna pomyłka w ataku Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty i Atomówki prowadziły już 21:13. Po chwili gospodynie miały aż 7 meczowych piłek (24:17). Zwycięstwo PGE Atomu Trefl Sopot przypieczętowała skutecznym blokiem Kaczorowska. Wynik 25:18 i sopocianki wygrywały mecz 3:0.

MVP spotkania została zawodniczka drużyny z Sopotu Katarzyna Zaroślińska, która zdobyła 19 punktów. Najlepiej punktującą w ekipie z Wrocławia została Carolina Costagrande z 15 punktami na koncie.

PGE Atom Trefl Sopot – Impel Wrocław 3:0 (25:23, 25:17, 25:18)

PGE Atom Trefl: Radenković, Balkestein, Efimienko, Zaroślińska, Kaczorowska, Tokarska, Durajczyk (libero) oraz Łukasik, Cooper, Miros.

Impel: Radecka, Hildebrand, Kąkolewska, Skowrońska-Dolata, Costagrande, Sikorska, Durajczyk (libero) oraz Ptak, Kossanyiova, Kaczor.