Znamy  finalistów oraz zwycięzców  przedsięwzięcia „To-jest-projekt”.  Pierwsze miejsce zdobyła drużyna  z gimnazjum nr 1. Gratulujemy!

Gala finałowa projektu odbyła się w Centrum Kultury Agora  18 grudnia. Pięć finałowych drużyn oceniało jury w składzie: Bohdan Aniszczyk, Przewodniczący Komisji Edukacji i Młodzieży Rady Miejskiej

Wrocławia, Janina Woźna, Dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Małgorzata

Marszałek i Kamila Słowik z firmy HP.

– Bój był zażarty, rywalizacja uczciwa, sukces odnieśli wszyscy- powiedziała Kinga Ekert  z Instytutu Edukacji Społecznej.  Jury uhonorowało pierwszym miejscem zespół z gimnazjum nr 1 – za pełne wykorzystanie

metodyki zarządzania projektem, realny

i zmierzony skutek działań oraz za spójną prezentację.

Wyróżnienie otrzymała grupa z gimnazjum  nr 14 za odwagę w podjęciu trudnego tematu, sprawność w

posługiwaniu się metodyką projektową i rozległość działań.Docenić należy także zespoły z gimnazjów 4, 23 i 30, bowiem wszystkie projekty były kreatywne i co najważniejsze we wszystkich młodzi wrocławianie musieli wykazać się umiejętnością pracy w grupie, rozwiązywania problemów i sprawnością organizacyjną. Uczenie się tych kluczowych kompetencji w „To-jest-projekt!” czyni wszystkie zespoły zwycięzcami.
– Dziękujemy szkołom za zaangażowanie, HP za życzliwe wsparcie, a przede wszystkim podzi

ękowania dla Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia za partnerską współpracę- kończy  Kinga Ekert.

 

 (SMI)

 

 

20 wrocławskich gimnazjów wzięło udział w pierwszej edycji projektu To-jest-projekt!  12 – osobowe zespoły od września organizowały projekty, które miały zmienić otaczającą ich rzeczywistość społeczną. W trakcie cyklu warsztatów dowiadywali się, jak organizować projekt, jak pracować w zespole, jak radzić sobie z rozwiązywaniem problemów i przełamywać kryzysy. Swoim doświadczeniem w zarządzaniu projektem podzieliła się firma HP. Ale sam pomysł na projekt i decydowanie o tym, jak go zorganizować – należał do uczestników gimnazjalnych zespołów. Do finału konkursu przeszło pięć zespołów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLegenda punk rocka we Wrocławiu
Następny artykułPrzełamując fale
Pedagożka, dziennikarka, reżyserka. Miłośniczka literatury. Kocha rodzinę, teatr i podróże. Unika złej energii i złych ludzi. Wierzy w przeznaczenie.