Performance „Święto ogrodu”, który w bardzo nietuzinkowy sposób opowiedział o relacjach międzyludzkich i o tym, jak ważne jest wspólne spędzanie czasu, zakończył w sobotę 7 lipca 11. edycję warsztatów Lato w Teatrze, organizowanych przez Wrocławski Teatr Lalek.

Po dwóch tygodniach różnorodnych zajęć z zakresu sztuki i ogrodnictwa młodzi miłośnicy teatru zaprezentowali efekty swojej pracy. Malowanie, ruch na świeżym powietrzu, rozmowa, czy właśnie sadzenie roślin i wspólne ich pielęgnowanie to tylko garść z prezentowanych inspiracji do bycia razem, a nie tylko obok siebie.

Finał Lata w teatrze (07.07.2018)Opowieść uczestników „Lata w Teatrze” składała się z kilku stacji. Wiele z nich wymagało zaangażowania publiczności. Młodzi performerzy nie mieli z tym najmniejszego problemu. Zachęcali widzów do tworzenia mandali ze słów kojarzących im się z ogrodem, sadzenia trawy w doniczce czy obejrzenia występów ruchowo-pantomimicznych i galerii swoich prac na temat ogrodu. Wszystko przebiegało w radosnej i twórczej atmosferze.

Temat tegorocznej edycji warsztatów był silnie związany z otoczeniem teatrów organizujących wydarzenie.

– Oba teatry, Wrocławski Teatr Lalek i Wrocławski Teatr Pantomimy, mają w swoim bliskim sąsiedztwie ogrody – mówi Agnieszka Charkot z Wrocławskiego Teatru Pantomimy. – W okresie letnim nie sposób nie korzystać z tej przestrzeni, jest nieodłączna dla obu teatrów. Wydawało nam się, że ta symbioza dwóch miejsc – ogrodu i teatru, jest tak naturalna, że w tegorocznej edycji programu warto z niej skorzystać. 

Warsztaty były dla dzieci nie tylko szansą na poznanie teatralnego języka, ale również dawały możliwość poznania samego siebie i nawiązania nowych znajomości.

Podoba mi się taka forma spędzania wolnego czasu. Dzięki tym zajęciom można się wiele nauczyć, uwierzyć w siebie i poznać nowych przyjaciół – opowiada Wiktoria, która już czwarty raz brała udział w projekcie.

Mimo iż „Lato w Teatrze” ma już swoją jedenastą edycję, to Wrocławski Teatr Lalek uczestniczył w tym programie po raz szósty. Organizatorzy mają jednak nadzieję, że kolejna edycja również dojdzie do skutku i wzbudzi jeszcze większe zainteresowanie zarówno wśród dzieci jak i dorosłych.

 


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcia: Ola Sopuch