Wystawa składa się z 36 kolorowych fotografii tego samego miejsca (dawnego domu i ogrodu artysty w kanadyjskiej wsi Moscow, Ontario), wykonanych o różnych porach dnia i roku, w różnych warunkach pogodowych. Fotografie zostały zrobione w okresie jednego roku (maj 2003 – maj 2004).
Odbitki prezentowane na wystawie to archiwalne wydruki, wykonane z użyciem technologii Epsona K3 Ultrachrome na bezkwasowym papierze Hahnemuhle.

Projekt ukazuje ulotność wrażeń i magię świata, który zmienia się z każdą najkrótszą upływającą chwilą. Jest pochwałą medium fotografii, która daje możliwość uchwycenia w formie obrazu tego, co dla ludzkiego oka jest jedynie momentem. Fotografie z Weather Report zostały wykonane przy użyciu dużej stacjonarnej Camery Obscury, którą artysta zbudował specjalnie dla tego projektu. Dzięki temu mógł wykonywać zdjęcia doskonałej jakości o każdej porze dnia i nocy, nawet przy złych warunkach pogodowych.

___________________________________________________

Andrzej Maciejewski

Urodził się w 1959 r. w Warszawie. Studiował fotografię w Zespole Szkół Fototechnicznych w Warszawie, Wyższej Szkole Fotografii w Ostrawie i na kursach ZPAF. Po studiach pracował dla ASP w Warszawie i dla Telewizji Polskiej. Jako młody artysta współpracował z kilkoma galeriami w Polsce, między innymi z Foto-Medium Art (Wrocław). W roku 1985 emigrował do Toronto (Kanada), gdzie rozpoczął karierę jako fotograf komercyjny, następnie prowadząc własną działalność, Klotzek Studio. Pod koniec lat 90-ych poświęcił się projektom artystycznym. Spośród jego wielu projektów, za największy sukces uznaje re-fotograficzny „After Notman”, który wszedł do kanonu klasyki gatunku.

Opublikował trzy książki: „Bread” (1996), „Toronto Parks” (1997) i „After Notman (2003).

Prace Andrzeja Maciejewskiego wystawiane były w Polsce, Niemczech, Kanadzie, USA i Ugandzie i znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych i muzealnych, włączając Canadian Museum of Contemporary Photography w Ottawie i McCord Museum of Canadian History w Montrealu.
Od roku 2000 uczy fotografii na kursach dla szkół podstawowych i średnich finansowanych przez Ontario Arts Council. Wykłada na Fleming College, Haliburton School of Arts (Ontario, Kanada).

Finisaż: 17 lutego 2011, godz. 19.00, wstęp wolny
Galeria Centrum Kultury AGORA, ul. Serbska 5a, Wrocław