Ośrodek Działań Artystycznych Firlej zaprasza  mieszkańców dzielnicy Grabiszyn-Grabiszynek do współpracy przy projekcie tworzenia lokalnej oferty kulturalnej.  

Firlej w ramach projektu ma na celu nawiązanie kontaktu ze społecznością lokalną. Istotną sprawą jest przeprowadzenie diagnozy potrzeb kulturalnych oraz zaktywizowanie mieszkańców  poprzez udział w konkursie na inicjatywy lokalne. Organizatorzy chcą zebrać wokół projektu jak największą liczbę partnerów. W marcu odbędą się spotkania informacyjne.

Udział w programie „Dom Kultury +” to kolejny  krok Firleja do działania na rzecz lokalnej społeczności. W przeszłości proponowaliśmy zajęcia dla seniorów i dla najmłodszych, teraz chcemy tworzyć głębsze więzi z mieszkańcami dzielnicy Grabiszyn – Grabiszynek – tłumaczy dyrektor ODA Firlej, Robert Chmielewski. – Zapraszamy wszystkich, którzy mają pomysł na kulturalna imprezę w swojej najbliższej okolicy. Nikt nie musi się martwić, że jest debiutantem w tej dziedzinie, ponieważ na każdym etapie działania może liczyć na pomoc naszego zespołu – dodaje dyrektor ODA. 

Pierwsze dwa spotkanie organizacyjno-warsztatowe odbyły się 21 i 28 marca. Następne już  4.04 kwietnia o godz. 18:00 w ODA Firlej, na ul. Grabiszyńskiej 56. Kolejne odbywać się będą co tydzień. Na spotkaniach omawiane zostaną m.in. lokalne problemy z kulturą oraz pomysły na działania zmierzające do ich usunięcia. Zwieńczeniem działań będzie przygotowanie i realizacja projektu kulturalnego.

Terminy kolejnych spotkań: 4.04, godz. 18:00, 11.04, godz. 18.00

Organizatorzy zapraszają do śledzenia rozwoju prac nad wdrożeniem projektu na stronie internetowej, profil na Facebook‚u oraz wydarzenie.

Projekt jest realizowany w ramach programy Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne, współfinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury.


Autor: Sabina Misakiewicz