Zaangażowanie pracowników, orientacja na ludzi, angażujący liderzy i zwinność biznesowa. To kluczowe aspekty, brane pod uwagę podczas badania w ramach programu Kincentric Best Employers. W 14 edycji wydarzenia wrocławska firma Totalmoney.pl została wyróżniona tytułem Najlepszego Pracodawcy 2019 roku w Polsce.

Totalmoney.pl to pochodzący z Wrocławia finansowy serwis e-commerce, należący do WP Holding. W ostatnich latach przeszedł znaczącą metamorfozę. Zmienił się nie tylko wygląd strony ale – przede wszystkim – jej charakter. Zmiany zachodzące w organizacji były wyzwaniem komunikacyjnym. Firmie bardzo zależało, żeby pracownicy byli częścią procesu zmian. 

Zrewolucjonizowaliśmy nasz biznes, przechodząc z modelu B2B w stronę modelu B2C. Dzisiaj z powodzeniem realizujemy naszą misję, którą jest dopasowanie oferty do użytkownika w prosty, szybki, bezpieczny i efektywny sposób –mówi Aleksander Kusz, prezes zarządu Totalmoney.pl.

Kincentric Best Employers to program prowadzony i rozpoznawalny na świecie od 19 lat. Ma za zadanie wskazywać firmy, które tworzą najbardziej angażujące miejsca pracy. Tytuł Najlepszego Pracodawcy jest przyznawany wyłącznie w oparciu o wyniki badań pracowników. W tym roku w badaniu wzięło udział ponad 100 firm z całej Polski. Specjaliści Kincentric przeanalizowali ponad 100 tysięcy wypowiedzi respondentów. Wśród nagrodzonych firm zatrudniających do 250 pracowników kapituła wyróżniła trzy, w tym wrocławskie Totalmoney.pl.

Dojście od momentu zaplanowania zmian do odebrania nagrody było wymagającym procesem – zaznacza Agata Wątroba, HR Manager. – Wiedzieliśmy, że musimy dobrze wyjaśnić naszym pracownikom powody transformacji i zapoznać ich z nową strategią. Teraz regularnie spotykamy się z nimi, przedstawiamy krótko- i długoterminowe plany, pokazujemy wyniki spółki. Szczerze mówimy o tym, co nam wyszło, a nad czym jeszcze musimy popracować. Nasi pracownicy doceniają to na co dzień, a w grudniu dostrzegła to również kapituła konkursu – dodaje Agata Wątroba.


Najlepsi Pracodawcy wg. Kincentric to firmy, które niezależnie od potencjalnych barier, takich jak np. rozmiar przedsiębiorstwa, geograficzne rozproszenie, czy też specyfika branżowa, budują dodatkową przewagę konkurencyjną i sukces biznesowy oparty na zaangażowaniu pracowników.


Wyniki badania Kincentric Best Employers Poland 2019 pokazują, że Najlepszych Pracodawców wyróżnia:

  • Orientacja na przyszłość – czyli planowanie i komunikowanie pracownikom jasnej strategii biznesowej z uwzględnieniem dłuższej perspektywy czasowej.
  • Dobra komunikacja sposobów realizacji strategii – dzięki transparentnej i otwartej komunikacji ze strony Najwyższej Kadry Zarządzającej i menedżerów pracownicy nie tylko znają i rozumieją strategię, ale również postrzegają ją jako wiarygodną, utożsamiają się z nią.
  • Proaktywność działania i decyzyjność – pracownicy Najlepszych Pracodawców mają poczucie, że zarówno ich organizacja zwinnie i szybko odpowiada na potrzeby rynku.
  • Zorientowanie na ludzi – czyli całokształt działań podejmowanych przez organizację, które sprawiają, że ludzie czują się w firmie ważni, słuchani.
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSiedem spektakli w Nurcie OFF na 41. PPA
Następny artykułKompleks piłkarski na Kłokoczycach
Żyjemy we Wrocławiu i patrzymy na świat z perspektywy naszego miasta. A Dzielnice są różne jak tylko różne mogą być. Nader często można odwiedzić nasze wrocławskie dzielnice kultury czy sportu, ze szczególnym uwzględnieniem teatru, filmu czy Śląska.