Już po raz trzeci wychowankowie wrocławskich Centrów Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży, ich rodzice, wychowawcy, wolontariusze oraz sympatycy spotkają się na wrocławskim Rynku, aby w Światowy Dzień Uśmiechu zaprezentować swoją społeczność i działalność mieszkańcom Wrocławia. Start imprezy 6 października o 16.30 na Placu Gołębim. 

Podczas wydarzenia wychowawcy, dzieci i młodzież będą rozdawać informacje o działalności Centrów oraz zaproszą mieszkańców Wrocławia do wspólnej minuty śmiechu i stworzenia przez 1 minutę nieruchomego pomnika z uśmiechniętych ludzi. W tym roku impreza odbędzie się pod hasłem „W CENTRUM UŚMIECHU” ,a myślą przewodnią będą słowa Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”

6 października 2017 przypada  Światowy Dzień Uśmiechu. Święto jest obchodzone od 1999 roku, w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia.

W ubiegłym roku nasz Flash Mob z okazji Światowego Dnia Uśmiechu 2016 został zrejestrowany.

 

Program imprezy:

16.30-16:50 – dzieci i młodzież będą  zapraszać mieszkańców do udziału we Flash mob,
w tym czasie, na placu Gołębim będzie można obejrzeć galerię zdjęć przedstawiającą  działania Centrów,
16:50-17.00–  zbiórka uczestników na placu Gołębim (pomiędzy fontanną, a restauracją Spiż)

17:00-17:01–  zegar wybija godzinę 17.00, a my przez 1minutę śmiejemy się wspólnie jak najgłośniej,

17:01-17:02 – gwizdek wyznaczy koniec śmiechu, po czym zastygniemy na 1  minutę w uśmiechniętym pomniku (staniemy bez ruchu tzw. freeze albo stopklatka z uśmiechami na twarzach)

17:02-17:10 – czas dla fotoreporterów,

17:10-17:20 – zakończenie wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Wrocławiu do udziału we Flash mob oraz do odwiedzenia naszej strony internetowej, na której znajdują się informacje o działalności Centrów i ich dane kontaktowe: www.swietlice-srodowiskowe.pl

Flash mob jest jednym z działań w ramach projektu pn. „Centrowe działania integracyjne – promocja, rozwój i współpraca”. Celem projektu jest integracja  pracowników Centrów, wymiana wiedzy branżowej, wspólne działania i organizacja akcji na rzecz Centrów, przeprowadzenie szkoleń dla pracowników i wolontariuszy, oraz zaprezentowanie Centrów, jako jednej ze znaczących form wsparcia rodziny. Projekt jest dofinansowany ze środków Gminy Wrocław.


AUtor: Grzegorz Kowal (Materiał nadesłany)