Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Z tej okazji hiszpańska Fundación Ramón Pané postanowiła stworzyć… chrześcijańską wersję znanej fanom Pikachu i spółki mobliki.

Zamiast walczących ze sobą stworzonek kolekcjonować będziecie świętych oraz postaci biblijne. Oczywiście nie będą oni ze sobą walczyć, jednak by złapać na przykład świętego Jerzego gracz będzie musiał wykazać się wiedzą na temat jego nauk i życiorysu. Postacie, które dodamy do kolekcji będą stanowić skład eTeam, czyli Evangelization Team. Następnie do gry dochodzi zbieranie zasobów (chleb i woda), by dbać o swoich podopiecznych.

Gra ma oferować ponadto treści edukacyjne oraz punktować graczy za różne aktywności, takie jak modlitwa w świątyniach (aplikacja sama wykryje, czy gracz zatrzymał się na chwilę przy konkretnym kościele), czy składanie donacji na cele charytatywne za jej pośrednictwem.

Aplikacja została przedstawiona papieżowi Franciszkowi, który pomimo braku zainteresowania technologią wyraził swoją aprobatę dla projektu. Grę można ściągnąć w Polsce, aczkolwiek gama świętych, którzy się w niej znajdują, jest zakorzeniona w kulturze i kulcie hiszpańskim, ponadto jest ona póki co dostępna tylko w tym języku (planowane są tłumaczenia na angielski, francuski, włoski i portugalski).

Kopia przeboju Niantic, choć ukazała się w praktyce o dwa lata za późno może niektórych zainteresować. Oczywiście skala będzie najprawdopodobniej mniejsza, bo trudno sobie wyobrazić tłumy ludzi biegnących na przykład do galerii handlowej, bo akurat w tym miejscu spotkać można świętego Augustyna.


Autor: Patryk Rudnicki
Zdjęcie: youtube.pl