„Frankenstein” w reż. Wojciecha Kościelniaka wraca na Dużą Scenę Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Po pięciu latach od premiery znów można będzie zobaczyć tę straszną i wzruszającą historię. 

Doktor Frankenstein i jego Monstrum znane są zapewne wszystkim miłośnikom literatury i   popkultury. Już niemal 200 lat ich historia krąży pod dachami i niejeden teatr skorzystał z popularności powieści Mary Shelley. „Frankenstein” w capitolowym wydaniu to horror i musical w jednym. Nie obędzie się też bez komicznych splotów akcji. Reżyser Wojciech Kościelniak zadbał o to, by każdy z widzów znalazł w tej odsłonie coś, co go zadowoli, począwszy od kreacji aktorskich skończywszy na muzyce.

W rolę Doktora Frankensteina wcielą się gościnnie Mariusz Kiljan (aktor związany z Teatrem Polskim) oraz Maciej Maciejewski (Portos z „Trzech muszkieterów”, Dean Martin z „Rat Packa”). Niezmiennie w roli Monstrum Cezary Studniak. 

„Frankenstein” na deskach Capitolu od 15 lutego 2018. Bilety już w sprzedaży w cenie 25-80 zł oraz wersja VIP w cenie 150 zł.

 

„Frankenstein”

Musical na motywach powieści MARY SHELLEY

Scenariusz i reżyseria: WOJCIECH KOŚCIELNIAK
Teksty piosenek: RAFAŁ DZIWISZ
Muzyka: PIOTR DZIUBEK
Scenografia: DAMIAN STYRNA
Kostiumy: Maciej Maciejewski
Choreografia: BEATA OWCZAREK I JANUSZ SKUBACZKOWSKI
Asystent reżysera: AGNIESZKA KOZAK

 


Autor: Sabina Misakiewicz
fot. Marcin Wegner