Piłkarze ręczni Śląska rozgromili u siebie UKS Polkowice 42:19 (16:10) w meczu 18. kolejki II ligi gr. 1. W następną niedzielę (godz. 14.30) wrocławianie podejmą w hali Orbita Orlika Brzeg.

Kamil Herudziński zdobył w tym meczu 3 bramki / fot. DW

Tylko prze pierwszy kwadrans spotkanie lidera z dziewiątym zespołem w tabeli miało wyrównany przebieg. W 5 minucie goście z Polkowic prowadzili (2:1) pierwszy i ostatni raz w tym meczu. Po 15 min było 6:5 dla Śląska, ale już pięć minut później 10:6 wygrywali podopieczni Tomasz Folgi i szkoleniowiec UKS-u Mirosław Sanecki poprosił o czas. Na niewiele to się zdało, bo wrocławianie rozkręcali się z minuty na minutę (27 min 14:7).

Przerwa była okazja dla zabawy i rozstrzygnięcia konkursów dla kibiców, a także rozmów kuluarowych byłych zawodników Śląska, którzy pamiętają jeszcze czasy ostatniego tytułu mistrza Polski dla WKS-u, w 1997 roku. Na trybunach wypatrzyliśmy m.in. Grzegorza Garbacza (dziś Powen Zabrze), Jacka Będzikowskiego (do wtorku trenera Zagłębia Lubin) i Jacka Olejnika (dziś zaangażowanego w reaktywowany Śląsk). No a obecnym trenerem Śląska jest Tomasz Folga, który też pamięta świetnie 1997 rok w WKS-ie.

Druga polowa pojedynku z UKS-em Polkowice była prawdziwą egzekucją. Gospodarze wygrali tę odsłonę aż 26:9, a na parkiecie pojawili się wszyscy zawodnicy Ślaska wpisani do protokołu. Na nic zdała się skuteczna gra w barwach UKS-u Tomasza Górecznego, na co dzień dyrektora Siódemki Miedzi Legnica występującej w ekstraklasie. Ostatecznie Śląsk pokonał ekipę z Polkowic różnicą 23 bramek!

Śląsk Wrocław – UKS Polkowice 42:19 (16:10)

Śląsk: Schodowski, Młoczyński – Celek 6, Żubrowski 5, Gałat 4, Grobelny 6, Herudziński 3, Sendra 2, Krwczyk 2, Kruk 1, Niciński 1, Szabat 3, Piłat 5, Kłos 3, Czyżewski 1.

Pozostałe wyniki 18. kolejki: Orlik Brzeg – Zagłębie II Lubin 31:46, MKS Poznań – Szczypiorno Kalisz 24:23, Tęcza Kościan – OSiR Komprachcice 27:27, AZS UZ Zielona Góra – Olimp Grodków 26:31, Pogoń Oleśnica – Żagiew Dzierżoniów 37:29. Sparta Oborniki Wlkp. – pauzowała.