Stowarzyszenie Sportowe „Śródmieście” ustaliło warunki współpracy z firmą Garman Polska, która została oficjalnym partnerem technicznym zespołu. „Śródmieście” występuje w ligach Spartan Cup i R-Gol, a także rozpoczęło szkolenie młodzieży.

Marcin Cupak, prezes Śródmieścia (z lewej) i Jacek Jackiewicz z Garmana prezentują nową meczową koszulkę stowarzyszenia / fot. DW
Prezes Marcin Cupak potrafi przekonać, że warto pomagać / fot. DW

Choć oficjalna konferencja prasowa odbyła się w sobotę w Sklepie – Wzorcowni Garmana  przy ul. Krakowskiej, to już w piątek piłkarze Śródmieścia wybiegali w nowych strojach w meczu ligi Spartan Cup. W pojedynku z Kruczkami byli lepsi i wygrali 4:2. – Świetnie się gra w nowych strojach – mówi wiceprezes Śródmieścia Michał Cupak. Doskonale wie o tym były piłkarz Śląska Wrocław – Tomasz Rudolf. „Keta” bronił barw Śląska w czasach, gdy Garman był patronem technicznym zespołu. Teraz znów grał jak natchniony i zdobył jedną z bramek.

Cieszymy się, że wreszcie udało nam się znaleźć patrona technicznego – śmieje się prezes Marcin Cupak.

Jacek Jackiewicz z Garmana dał się przekonać i obiecał opowiedzieć o stowarzyszeniu znajomym / fot. DW

Inicjatywa, z którą wyszło „Śródmieście” bardzo się nam spodobała. Widać, że wiele robią i chcą się rozwijać. Co ważne działają bardzo skutecznie na swoim terenie i zabiegają o młodzież. Mamy świadomość, że na Śródmieściu ciężko przekonać tych młodych ludzi do treningów. Widzimy jednak, że mają wzorce, za którymi chcą podążać. To cieszy i takich ludzi trzeba wspierać. Sam będę też namawiał inne firmy, aby wsparły Śródmieście – mówi Jacek Jackiewicz z Garman Polska.

Przypomnijmy, że Sportowe Stowarzyszenie Śródmieście działa non profit i przyjmuje jedynie sprzęt, który może wykorzystywać w trakcie gry i treningów. – Sporo dzieciaków nie stać na przykład na buty do grania. Poprzez działalność stowarzyszenia staramy się im pomóc. My robimy to, bo nam się w jakiś sposób w życiu udało. Chcemy, żeby poprzez sport młodzież też miała szansę do czegoś dojść – wyjaśnia prezes Cupak.

Grzegorz Koziar z Taxi Śląsk Wrocław pilnie słuchał o działalności stowarzyszenia i już obiecał wsparcie / fot. DW

W konferencji uczestniczył też Grzegorz Koziar z Taxi Śląsk Wrocław, który podczas spotkania zapowiedział, że jego firma także jest zainteresowana regularnym wsparciem Śródmieścia. – To świetna inicjatywa. Musimy porozmawiać, w jaki sposób możemy wesprzeć Śródmieście. Już teraz padła propozycja, aby młodych piłkarzy zawieźć naszymi taksówkami na turniej. Jesteśmy jak najbardziej za – zapowiada Koziar.

 

Wiadomo już, że w sobotę 29 października na boisku Spartana przy ul. Krajewskiego odbędzie się duży piknik piłkarski. Obecni na nim będą m.in. zawodnicy pierwszej drużyny Śląska Wrocław. Dojdzie też do meczu: Śródmieście – Śląsk. – Będzie też można w atrakcyjnych cenach nabyć sprzęt Garmana – zapewnia Jackiewicz. Szczegóły imprezy już niebawem na łamach DzielniceWroclawia.pl, które objęło imprezę patronatem medialnym. Impreza odbywa się także pod patronatem radnego Rafała Czepila – Przewodniczącego Komisji ds. Osiedli.

 

Oprócz Garmana, Taxi Śląsk Wrocław i DzielniceWroclawia.pl drużyny „Śródmieścia” wspierane są przez: Villa Yakamoz. Day SPA & Wellness,  V8, Drink Halę i Meblohurt.

 

- Ładnie wyglądają loga sponsorów - śmieją się Cupak i Jackiewicz. My z kolei zobaczyliśmy jak wygląda przód stroju / fot. DW

 

(Daniel E. Groszewski)