Gastro Nocki już od początku sierpnia działają z wielkim sukcesem na wrocławskim Dworcu Świebodzkim. Co tydzień zmieniają swoje oblicze – goszcząc nowe restauracje i food trucki, a ponadto serwując dodatkowe atrakcje – live painting, czy pokazy tańca. W ten weekend jeszcze bardziej nawiązywać będą do korzeni swoich inspiracji – azjatyckich nocnych targów.

 

Przez ostatnie trzy tygodnie wrocławski nocny market odwiedziło blisko 30 000 osób, które co tydzień zaskakiwane są nowymi smaczkami, jaki serwują twórcy Gastro Nocek.

– Chcąc jeszcze bardziej podkreślić, skąd wzięły się korzenie naszych wieczornych jedzeniowych imprez, w ten piątek i sobotę odwiedzających Dworzec Świebodzki zapraszamy na azjatycki weekend tematyczny – mówią organizatorzy.

 Zatem 25 i 26 sierpnia spodziewać możemy się prawdziwej azjatyckiej uczty w wykonaniu wrocławskich restauracji (także tych, które na co dzień serwują dania powiązane z innymi kuchniami świata), food trucków z całej Polski oraz kucharzy niezwiązanych z żadnym lokalem gastronomicznym. Wśród tych ostatnich pojawią się emigranci, którzy swoje życie związali z Wrocławiem – nie pracują zawodowo w gastronomii, ale najlepiej znają i kultywują kulinarne tradycje w swoich domach. To u nich będzie szansa spróbować prawdziwych smaków Azji z różnych jej zakątków.

Klimatyczne azjatyckie wieczory rozpoczynają się o 17:00 i towarzyszyć będzie im wyjątkowa atmosfera, której jeszcze we Wrocławiu nie było.