Muzyka swingowa i taniec oraz amerykańska kultura kulinarna stały się inspiracją tegorocznej edycji Gastro Nocek. W piątek, 10 sierpnia, przy Placu Społecznym rusza kolejna edycja nocnego marketu z selekcją lokalnych restauracji i food trucków z całej Polski. Wydarzenie potrwa przez cały weekend. 

Najbliższa edycja nowego cyklu wydarzeń, organizowanych przez Strefę Kultury Wrocław, upłynie przy dźwiękach swinga – muzyki, której korzenie sięgają lat 30′ ubiegłego wieku i kultury amerykańskiej tamtego okresu. Przed  Impartem powstanie duży parkiet, na którym odbywać się będą warsztaty taneczne i pokazy grupy swingowych tancerzy Lindy Szau i Let’s Rock. Na żywo zagra także Lazy Swingers Band oraz sekcja electro-swingowych DJów. Te wszystkie aktywności dziać się będą w strefie pikniku, która otwarta jest dla każdego.

Plastrami, SeeSea, 66 American Burger, Balkan Burger, Panczo, Curry Karma, Gofreak, Kram, Nabe, Okonomiyaki, Souvlaki, Słodki Chłopak, Pushek, Krasnolód – wśród wystawców w znakomitej większości znaleźli się tacy, których menu nawiązuje do tego, co było lub nadal  jest typowym dla amerykańskiej kultury kulinarnej. Na barze zaś czekać będą rzemieślnicze piwa od lokalnych browarów Widawa i Cztery Ściany, czeska klasyka oraz koktajlowe menu skomponowane specjalnie na te trzy wieczory.

Impreza rozpocznie się w piątek, 10 sierpnia, o 17:00 i potrwa aż do 2:00 w nocy. W sobotę strefa otwarta będzie od 14:00 do 2:00. Niedzielny piknik przy Placu Społecznym zacznie działać już od 10:00 za sprawą nowej propozycji Gastro Nocek – Kacowego Śniadania. Przy śniadaniowym menu, serwowanym przez Plastrami, Gofreak, Kram i Panczo oraz przy schłodzonym prosecco z gastronockowego baru, będzie można wzmocnić się po dwóch dniach tańca podczas Baletów w Imparcie. Niedzielny piknik potrwa do 20:00.


Autor: Ola Sopuch
Zdjęcia: mat. prasowe