Zapraszamy do Capitolu na opowieści o polskich harcerzach w międzywojennym Breslau. 23 stycznia o godz. 17.30 w Foyer za Witrażem będzie można posłuchać gawędy Wojciecha Kupczyńskiego.

Takiego inspicjenta nie ma żaden teatr prócz Capitolu! Wojciech Kupczyński nie tylko prowadzi spektakle i odpowiada za ich prawidłowy przebieg (na tym właśnie polega praca inspicjenta), czasem także w nich występuje (na zdjęciu – przy swoim pulpicie za kulisami „Hair”, w kostiumie). Niektórzy pamiętają też może koncert motocyklowy na Podwórku Capitolu – to także był pomysł i realizacja Pana Wojtka, który jest pasjonatem motocykli.

Ale mniej osób wie, że Pan Wojtek jako harcmistrz ma ogromną wiedzę na temat dziejów polskiego harcerstwa we Wrocławiu i umie fascynująco o nich opowiadać. Podzieli się tymi opowieściami podczas pierwszej z cyklu harcerskich gawęd, ilustrowanej bogatym materiałem archiwalnym (zdjęciami, listami, dokumentami).

Przez wiele lat prowadziłem drużynę harcerską noszącą imię Władka Zarembowicza. Wraz z moimi harcerzami poznałem wiele osób związanych z polonijną drużyną i harcerstwem w Niemczech z okresu międzywojennego. Czas o tym opowiedzieć – zaprasza Wojciech Kupczyński.


Gawędy w Capitolu
23 stycznia, godz, 17. 30
Foyer za Witrażem – wejście od ulicy Piłsudskiego 67
wstęp wolny